Majchrzak i Fręch odpadają z French Open. Przegrali zacięte pojedynki

Aktualizacja: 1 lip 2022, 19:01
24 maj 2022, 10:36

W poniedziałek na kortach Rolanda Garrosa zobaczyliśmy aż trzech reprezentantów Polski. Niestety, po zaciętych bojach zarówno Kamil Majchrzak, jak i Magdalena Fręch odpadli z wielkoszlemowej rywalizacji French Open.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

French Open zakończone dla Majchrzaka i Fręch

Po godzinie 13:00 swoją rywalizację w turnieju French Open rozpoczął Kamil Majchrzak, który zmierzył się z Amerykaninem Brandonem Nakashimą. Pojedynek okazał się niezwykle wyrównani i zacięty, ale niestety polski tenisista pożegnał się z imprezą już na etapie 1/64 finału. Majchrzak przegrał w setach 2:3 (4:6, 6:2, 6:4, 6:7, 2:6), a obaj tenisiści na korcie spędzili 3 godziny i 38 minut.

Podobny los w poniedziałek 23 maja spotkał Magdalenę Fręch. Polka rozegrała naprawdę wspaniały mecz, w którym jej przeciwniczką była Angeluqie Kerber. 24-latka w spotkaniu z byłą liderką rankingu WTA miała nawet dwie piłki meczowe, ale ostatecznie ich nie wykorzystała i przegrała 6:2, 3:6, 5:7. Ten niezwykły pojedynek Fręch, z zamieszkałą niedaleko Poznania Niemką Kerber, trwał dwie i pół godziny, a tylko na ostatni set zawodniczki poświeciły aż siedemdziesiąt minut.

Na szczęście w turnieju French Open nadal gra jeszcze trójka biało-czerwonych tenisistów. Do drugiej rundy w poniedziałek rano awansowała Iga Świątek. W niedzielę pozytywnie zaskoczyła natomiast Magda Linette, która nieoczekiwanie wyeliminowała Ons Jabuer. Z kolei już dziś swój pierwszy mecz ma rozegrać Hubert Hurkacz. Jego przeciwnikiem będzie Giulio Zeppieri.