Reklama

Majchrzak w ćwierćfinale w Sofii! Pokonał turniejową „ósemkę”

Kamil Majchrzak wygrał z Oscarem Otte w drugiej rundzie turnieju rangi ATP 250 w Sofii (4:6, 6:2, 6:4). Polak wyrzucił za burtę zawodnika rozstawionego z numerem ósmym dzięki konsekwencji i dobrej defensywie. W nagrodę na szczeblu ćwierćfinału 26-latek otrzyma prawdopodobnie okazję, by rywalizować z czternastym tenisistą globu.

Majchrzak wyeliminował Oscara Otte w Sofii

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kamil Majchrzak przystępował do potyczki z Oscarem Otte jako zawodnik skazany na porażkę. Potwierdzały to statystyki i występy we wcześniejszych imprezach cyklu ATP. Trwające zawody w Sofii polski tenisista rozpoczął od wyeliminowania Ricardasa Berankisa z Litwy (7:5, 6:2). Teraz po drugiej stronie siatki stanął gracz notowany o 64 pozycje wyżej od piotrkowianina w światowym rankingu, a mianowicie Oscar Otte.

Rozstawiony z numerem ósmym w bułgarskim turnieju Niemiec znacznie lepiej wszedł w to spotkanie, choć obaj panowie mieli trudności z utrzymaniem serwisu. Jednak wreszcie zawodnicy złapali odpowiedni rytm. Pierwsza odsłona padła łupem Otte, który przełamał podanie Majchrzaka w dziewiątym gemie tej partii.

Druga część współzawodnictwa przebiegała pod dyktando Polaka. 26-latek bez skrupułów nękał oponenta kąśliwymi returnami i zwyciężył ten fragment starcia. Następnie, w trzecim secie, zawodnicy bardzo sumiennie pilnowali własnych serwisów. Dopiero pod koniec partii piotrkowianin otrzymał szansę na zwycięstwo. Kamil Majchrzak wykorzystał drugą piłkę meczową i odniósł triumf 4:6, 6:2, 6:4, meldując się w ćwierćfinale w Sofii.

Polski tenisista posłał sześć asów serwisowych, ale również popełnił tyle samo podwójnych błędów. Dodatkowo trzeba podkreślić solidne returnowanie przy drugim podaniu Oscara Otte. 26-latek zdobył 55% punktów po drugim serwisie rywala (22/40). Na etapie 1/4 finału zawodów w Bułgarii nasz rodak może stanąć w szranki z graczem, który aktualnie zajmuje czternastą lokatę w rankingu ATP.

Następnym przeciwnikiem Kamila Majchrzaka w turnieju rangi ATP 250 będzie zwycięzca meczu pomiędzy Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem i Pablo Carreno-Bustą.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Agnieszka Radwańska wystąpi w Luksemburgu! Doborowe towarzystwo PolkiPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama