Martyn Pawelski w półfinale juniorskiego French Open! Polak imponuje formą

2 cze 2022, 15:09

Martyn Pawelski pokonał Rodrigo Pacheco Mendeza i awansował do półfinału juniorskiego turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa. Polak uporał się z rywalem w dwóch setach 7:6 (2), 6:4.

Rewelacyjny turniej nastolatka z Polski

Martyn Pawelski to absolutnie jedna z największych nadziei polskiego tenisa. Publika zaczęła zwracać uwagę na młodziutkiego chłopaka, gdy ten w wieku dwunastu lat odniósł zwycięstwo w Paryżu. Zawodnik triumfował w rozgrywanym podczas Wielkiego Szlema turnieju Longines Future Tennis Aces i to był przełomowy moment w jego karierze.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pawelski długo i cierpliwie czekał na swoją szansę. Wreszcie ją otrzymał. Tegoroczna juniorska impreza rozgrywana na kortach Rolanda Garrosa to ewidentnie czas polskiego tenisisty. 17-latek sprawił sporą sensację, wyrzucając za burtę turniejowej drabinki rozstawionego z piętnastką Martina Landaluce’a (6:7 (5), 6:1, 7:5).

Martyn Pawelski w półfinale French Open

Pawelski następnie pokonał JC. Prado Angelo z Boliwii (6:0, 7:5), by na etapie trzeciej rundy wyeliminować Michaela Zhenga 6:2, 7:6 (4). Dzisiejszy mecz był swoistą próbą dla naszego tenisisty, którą wytrzymał niczym wytrawny gracz. Po drugiej stronie siatki stanął Rodrigo Pacheco Mendez z Meksyku.

Pierwszy set to niesamowicie wyrównana batalia, z której ostatecznie zwycięsko wyszedł Pawelski. Polak wygrał tę partię w tie breaku – 7:6 (2). W drugiej odsłonie uaktywnił się Meksykanin i prędko wyszedł na 4:1. To wywołało u naszego rodaka sportową złość. 17-latek triumfował w pięciu gemach z rzędu i awansował do półfinału juniorskiego French Open.

Oponentem Pawelskiego w półfinale juniorskiego Rolanda Garrosa będzie Gilles Arnaud Bailly.