Mecz Polska – Ukraina na hokejowych MŚ dywizji IB. Kiedy i gdzie transmisja?

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozegra w czwartek drugi mecz na mistrzostwach świata dywizji IB. Polacy na własnym terenie walczą o powrót na zaplecze elity i mają za sobą już jedno zwycięstwo z reprezentacją Estonii.

Mecz Polska – Ukraina w hokeju na lodzie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet Do Tychów na turniej mistrzostw świata grupy dywizji IB przyjechało pięć reprezentacji aspirujących do tego, by awansować do wyższej grupy A. Stamtąd można już bezpośrednio trafić do światowej elity i rywalizować z najlepszymi hokeistami na świecie.

Oprócz Polski o awans walczą Japonia, Ukraina, Estonia oraz Serbia. Z grona tych drużyn najlepsza awansuje do dywizji IA, a najgorsze zaliczy spadek do II dywizji.

Hokeiści z Polski zmierzą się teraz z drużyną Ukrainy, która pomimo trwającej wojny nie zrezygnowała ze sportowej rywalizacji. W tej chwili oba zespoły mają po 1 zwycięstwie na koncie, chociaż to dzisiejsi przeciwnicy znajdują się wyżej w tabeli. Wszystko za sprawą wyników w pierwszych meczach. Ukraina wygrała z Serbią aż 7:0, a Polacy pokonali Estonię 3:0.

Starcie Polska – Ukraina będzie można oglądać w TVP Sport, początek transmisji o 19:30. Mecz zacznie się pół godziny później.

Harmonogram do końca MŚ

 • Czwartek, 28 kwietnia:
  – Japonia – Estonia, godz. 16:30
  – Ukraina – Polska, godz. 20:00
 • Piątek, 29 kwietnia:
  – Serbia – Polska, godz. 20:00
 • Sobota, 30 kwietnia:
  – Japonia – Ukraina, godz. 16:30
  – Estonia – Serbia, godz. 20:00
 • Niedziela, 1 maja:
  – Polska – Japonia, godz. 16:30
  – Estonia – Ukraina, godz. 20:00

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

– Nasz cel jest prosty. Chcemy awansować na zaplecze Elity. Mamy zawodników, którzy prezentują wysoką jakość i mają spore doświadczenie. To nasz ogromny atut. Mamy nadzieję również, że kibice w Tychach będą naszym szóstym zawodnikiem i stworzą atmosferę godną takiego turnieju — mówił przed turniejem Robert Kalaber, trener reprezentacji.

Celem Polaków jest wygrana. Startują hokejowe MŚ 2022 w Tychach

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA