Michał Kwiatkowski wycofał się z Tour de France. Potrzebuje rehabilitacji

Aktualizacja: 4 lip 2022, 21:35
27 cze 2022, 17:20

Niestety, ale nie zobaczymy Michała Kwiatkowskiego (Ineos Grenadiers) w tegorocznej edycji Tour de France. Polak poinformował o tym w mediach społecznościowych.

To mógł być dziewiąty start Kwiatkowskiego w Tour de France

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetMichał Kwiatkowski nie weźmie udziału w tegorocznej Wielkiej Pętli. Wszystko z powodu kontuzji kolana, która nie dawała mu spokoju już od dłuższego czasu. Przypomnijmy, że 32-latek przedwcześnie zakończył swoje zmagania już w wyścigu Criterium du Dauphine. Zawodnik nie wystartował również w niedawnych mistrzostwach Polski.

Teraz jest również pewne, że polskiego kolarza nie zobaczymy podczas prestiżowych zmagań Tour De France. Michał Kwiatkowski oficjalnie poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.

Jest tylko jeden sposób na jazdę w Toure de France. Dać z siebie wszystko. Niestety w tym roku jest to poza moim zasięgiem z powodu naderwania mięśnia półścięgnistego. Potrzebuję kilka tygodni rehabilitacji i treningów, aby dojść do siebie. Będzie mi trudno dopingować INEOS Grenadiers z kanapy, ale zrobię co  w mojej mocy – napisał polski kolarz.

Przypomnijmy, że Michał Kwiatkowski w Tour de France uczestniczył już osiem razy w swojej karierze. Jego najlepszy start miał miejsce jeszcze w 2013 roku. Wtedy zakończył wyścig na jedenastym miejscu. W tegorocznej edycji Wielkiej Pętli zobaczymy natomiast czterech innych Polaków. Będą to: Rafał Majka, Maciej Bodnar, Łukasz Owsian i Kamil Grad. Wyścig rozpoczyna się już 1 lipca.

Katarzyna Wasick wicemistrzynią świata w pływaniu! Brąz Ksawerego Masiuka

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA