Michał Kwiatkowski zmienił zdanie. Nie wystartuje w Tour de Pologne!

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w 79. edycji legendarnego wyścigu Tour de Pologne. Kolarz grupy INEOS Grenadiers zmienił pierwotną decyzję i nie będzie walczył na trasach w Polsce.

Legendarny wyścig rozpoczyna się już w sobotę

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

79. edycja Tour de Pologne rozpocznie się już w sobotę w Kielcach. Poszczególne etapy legendarnego wyścigu rozegrają się na terenie czterech województw. Mianowicie: świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Szlak wyścigu wynosi aż 1200 kilometrów, a do zdobycia będą zarówno premie lotne, jak i górskie.

Do tegorocznej edycji zgłosili się zawodnicy z 23 zespołów, wśród których zobaczymy też reprezentację Polski w składzie: Stanisław Aniołkowski, Piotr Brozyna, Michał Paluta, Filip Maciejuk, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Patryk Stosz. Pierwotnie na liście startowej znajdował się także Michał Kwiatkowski z grupy INEOS Grenadiers.

Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne

Jednak dzisiaj portal “Sport.pl” poinformował, że Kwiatkowski nie wystartuje w 79. edycji Tour de Pologne. Polak miał pojawić się na trasie po raz pierwszy od fatalnej kraksy, do której doszło w czerwcu podczas Criterium du Dauphine. 32-latek jeszcze kiepsko się czuje i potrzebuje dodatkowego czasu na regenerację.

Tour de Pologne 2022 rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 5 sierpnia.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tour de Pologne 2022 (30.07). Plan kolarskiego święta i transmisje

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA