Michał Kwiatkowski zwycięzcą Amstel Gold Race! Polak lepszy o włos

11 kwi 2022, 08:17

Michał Kwiatkowski wygrał jednodniowy wyścig Amstel Gold Race. Polak uskutecznił udaną ucieczkę i na finiszu minimalnie wyprzedził Benoita Cosnefroya. To drugie zwycięstwo naszego kolarza w holenderskim klasyku zaliczanym do klasyfikacji World Tour.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Amstel Gold Race to elitarny wyścig, który jest pierwszym klasykiem wliczającym się w cykl Tryptyku Ardeńskiego. Zmagania kolarzy odbyły się na trasie liczącej 254 kilometry z aż 33 krótkimi podjazdami do pokonania. Suma przewyższeń przekracza 3400 metrów.

Michał Kwiatkowski lepszy o włos

Podczas rywalizacji wszystkie próby ucieczek były automatycznie zatrzymywane przez peleton. Na 20 kilometrów przed metą na szarżę zdecydował się Michał Kwiatkowski. Za chwilę doskoczył do niego Benoit Cosnefroy i zostawili peleton daleko za swoimi plecami. Polak i Francuz znakomicie wspierali się w trakcie zrywu. To między tymi panami toczyła się ostateczna rozgrywka, która rozstrzygnęła się na finiszu.

Michał Kwiatkowski i Benoit Cosnefroy wspólnie przekroczyli linię mety i o triumfie musiała zadecydować fotokomórka. Kilkominutowa analiza wykazała, że „Kwiato” był lepszy od przeciwnika dosłownie o centymetry, dzięki czemu zwyciężył Amstel Gold Race. Drugie miejsce zajął Cosnefroy, natomiast na trzej pozycji sklasyfikowano belgijskiego kolarza, Tiesj Benoota.

Kwiatkowski wygrał holenderski klasyk drugi raz w karierze. To również pierwszy triumf 31-latka od września 2020 roku, kiedy to odniósł zwycięstwo na jednym z etapów Tour de France.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Rosyjscy kolarze mogą wrócić do rywalizacji. Jest jedno „ale”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA