MŚ w Kolarstwie. Katarzyna Niewiadoma wycofała się z zawodów

sie 13 2023, 11:42

Wyścig ze startu wspólnego na mistrzostwach świata w Glasgow miał być najważniejszym punktem zmagań dla reprezentacji kobiet. Niestety, w niedzielę poinformowano, że nie wystartuje w nim liderka naszej kadry narodowej, czyli Katarzyna Niewiadoma. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Niewiadoma nabawiła się infekcji dróg oddechowych

Katarzyna Niewiadoma miała dziś powalczyć o drugi w karierze medal globalnego czempionatu. Zawodniczka nie stanie jednak na starcie wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata w Glasgow. Z niedzielnych zawodów wykluczyła ją infekcja górnych dróg oddechowych.

Hey wszystkim! Mistrzostwa Świata! Na ten dzień czekałam z niecierpliwością i dużym uśmiechem na twarzy przez ostatnie kilka miesięcy i z podwójną pewnością siebie po zakończeniu wyścigu TdFF. Od kilku dni czułam, że mój organizm zmaga się z problemami, które utrudniały trening i odpowiedni odpoczynek. Po ostatecznej konsultacji z naszym kadrowym Doktorem otrzymałam diagnozę, infekcji górnych dróg oddechowych – napisała na Facebooku Niewiadoma.

Wciąż bardzo ciężko jest mi pogodzić się z tą decyzją, ale nie będzie mnie dzisiaj na starcie Mistrzostw Świata! Wiem, że zdrowie jest najważniejsze i chce się skupić na totalnym odpoczynku, natomiast bardzo mi przykro ze wyścig odbędzie się beze mnie Trzymam mocno kciuki za nasza Kadrę Kobiet i wiem, że dziewczyny będą walczyć ze wszystkich sił – dodała 28-letnia zawodniczka.

Reprezentację Polski w dzisiejszym wyścigu będą reprezentować: Agnieszka Skalniak-Sójka, Marta Lach, Dominika Włodarczyk, Marta Jaskulska i Karolina Kumięga. Start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wielki sukces Natalii Grzegorzewskiej. Ma drugi medal mistrzostw świata

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA