MŚJ w skokach. Polska z brązowym medalem konkursu drużynowego! Zwycięstwo Austrii

Aktualizacja: 11 lut 2024, 08:18
10 lut 2024, 18:53

Polska drużyna zdobyła brązowy medal mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich. Miejsce na podium wywalczyli Łukasz Łukaszczyk, Marcin Wróbel, Klemens Joniak i Tymoteusz Amilkiewicz. Rywalizację na obiekcie Srednija skakalnica (HS102) w Planicy wygrali Austriacy.Następcy Stocha, Kubackiego i Żyły z medalem mistrzostw świata juniorów

Młodzi skoczkowie o medale światowego czempionatu w narciarstwie klasycznym rywalizowali już czwartek, kiedy rozegrano zawody indywidualne. Bardzo bliski podium był wówczas Tymoteusz Amilkiewicz, która zajął piąte miejsce. Z kolei siódmy był Łukasz Łukaszczyk. Złoto trawiło do Austriaka Stephana Embachera.

Na liście startowej konkursu drużynowego znalazło się trzynaście reprezentacji narodowych. Były to zespoły z Czech, Rumuni, Francji, Stanów Zjednoczonych, Kazachstanu, Japonii, Norwegii, Szwajcarii, Niemiec, Finlandii, Słowenii, Polski i Austrii. Przed rozpoczęciem zawodów największe szanse na wygraną dawano Austriakom, którzy bronili tytułu.

Faworycie ze Stephanem Embacherem w składzie nie zawiedli i sięgnęli po złoty krążek. Przewaga nad sklasyfikowanym na drugim miejscu zespołem z Niemiec wynosiła jednak tylko nieco ponad 10 punktów. O lokatę na najniższym stopniu podium Biało-Czerwoni walczyli ze Słoweńcami i Szwajcarami. Ostatecznie medal trafił do reprezentantów Polski. Liderem naszego zespołu był Tymoteusz Amilkiewicz, który w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej uplasował się na dziewiątym miejscu.

Wyniki konkursu drużynowego MŚJ w skokach narciarskich

1. Austria – 934,3 pkt
2. Niemcy – 923,6 pkt
3. Polska – 873,3 pkt
4. Słowenia – 864,4 pkt
5. Szwajcaria – 862,4 pkt
6. USA – 830,3 pkt
7. Norwegia – 823 pkt
8. Finlandia – 805,8 pktPŚ w Lake Placid. Zwycięstwo Kosa. Zniszczoł z najlepszym wynikiem w karierze

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA