Miała walczyć ze Świątek i Sabalenką. Bolesny powrót liderki rankingu WTA

6 lut 2024, 17:06

Naomi Osaka wróciła do tenisa po przerwie, która spowodowana była narodzinami dziecka. Reprezentantka Japonii swojego pierwszego meczu o stawkę nie będzie dobrze wspominać. We wtorek była liderka ranking WTA przegrała w Abu Zabi z Amerykanką Danielle Collins.

Osaka w Abu Zabi. Bolesne zderzenie z rzeczywistością

Przed turniejem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Naomi Osaka plasowała się na 757. pozycji w rankingu WTA. Była liderka światowego zestawienia wypadła z czołówki ze względu na roczną przerwę. Teraz jednak powróciła do profesjonalnej rywalizacji, aby odbudować swoją pozycję. Jeszcze przed wtorkowym meczem Japonka zapowiadała, że chce w ciągu roku nawiązać walkę z Igą Świątek i Aryną Sabalenką.

Osaka turnieju WTA 500 w Abu Zabi wspominać jednak dobrze nie będzie. W starciu z Danielle Collins Japonka przegrała 0:2. W pierwszym secie Osaka walczyła z całych sił i uległa Amerykance dopiero w jedenastym gemie (5:7). W drugiej partii powracająca tenisistka nie miała jednak już nic do powiedzenia. Collins wygrała tego seta 6:0 i całym mecz zamknęła w ciągu godziny i 24 minuty.

Co ciekawe, wtorkowe starcie było symboliczne nie tylko dla Osaki. Collins zadeklarowała bowiem, że to dla niej ostatni sezon zawodowe kariery. Amerykanka ma zamiar wziąć jeszcze udział w kilku turniejach, ale już zdecydowała, że po zakończeniu sezonu włoży rakietę tenisową do szafy.

Warto dodać, że w imprezie WTA 500 w Abu Zabi przełamała się natomiast Magda Linette. Polka w pierwszej rundzie pokonała Filipinkę Alexandrę Ealę. W drugiej rundzie poznańskiej tenisistce przyjdzie się zmierzyć z Beatriz Haddad Maią