Natalia Maliszewska druga w Montrealu! Świetny start sezonu 2022/2023

31 paź 2022, 09:07

Natalia Maliszewska, po nieprzyjemnych przygodach związanych z sobotnią dyskwalifikacją, wróciła na właściwe tory. Polka zajęła drugie miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w short tracku na swoim koronnym dystansie 500 metrów w Montrealu. To znakomity prognostyk na przyszłość. Natomiast jej koleżanka z drużyny narodowej, Nikola Mazur, uplasowała się na szóstej lokacie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Natalia Maliszewska zainaugurowała Puchar Świata 2022/2023

Poprzedni sezon kosztował Natalię Maliszewską mnóstwo rozczarowań, po których nie zabrakło łez i smutnych momentów. Przedwczoraj również nie zapowiadało się na dobre otwarcie sezonu 2022/2023. Polkę zdyskwalifikowano w półfinale wyścigu na 1000 metrów za potrącenie przeciwniczki, co spowodowało jej upadek. Czekaliśmy na koronny dystans polskiej łyżwiarki.

Biorąc pod uwagę to, co działo się w ubiegłym sezonie i rzeczoną dyskwalifikację w sobotę, nie można było wróżyć nic dobrego. A jednak! Białostoczanka ponownie pokazała ogromną klasę. Maliszewska zajęła drugą pozycję na swoim koronnym dystansie 500 metrów w trakcie Pucharu Świata w Montrealu.

W finale rywalizacji lepsza od Polki okazała się wyłącznie Holenderka, Xandra Velzeboer. Trzecia była Suk Hee Shim z Korei Południowej. Na szóstej lokacie zawody ukończyła inna polska zawodniczka, a mianowicie Nikola Mazur. Spory sukces osiągnęła też nasza sztafeta na 3000 metrów, która wpadła na metę jako najlepsza w finale B. W jej składzie znalazły się: Maliszewska, Mazur, Gabriela Topolska oraz Kamila Stormowska.

Następne zawody Pucharu Świata w short tracku odbędą się w dniach 4-6 listopada w Salt Lake City. Liczymy na kolejny rewelacyjny popis możliwości Natalii Maliszewskiej.