Natalia Maliszewska w gazie! Polka liderką Pucharu Świata w Short Tracku

Aktualizacja: 29 maj 2023, 13:51
7 lis 2022, 12:29

Natalia Maliszewska zajęła drugą pozycję podczas zawodów odbywających się w Salt Lake City na swoim koronnym dystansie 500 metrów w short tracku. Białostoczanka powtórzyła zatem sukces sprzed tygodnia, kiedy w Montrealu również mogła pochwalić się srebrem. Wywalczone przez 27-letnią zawodniczkę miejsce sprawiło, że objęła ona prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Natalia Maliszewska liderką Pucharu Świata w short tracku

Po rywalizacji w kanadyjskim Montrealu i wielu perypetiach (wliczając dyskwalifikację w wyścigu na 1500 metrów), Natalia Maliszewska wraz z innymi reprezentantkami Polski przeniosła się do Salt Lake City. Oczywiście, polska mistrzyni miała w głowie także świetny występ sprzed tygodnia, w którym wpadła na metę jako druga. Teraz liczyliśmy na powtórkę z rozrywki i się nie przeliczyliśmy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

W sobotnim finale nasza rodaczka wcale nie miała ułatwionego zadania. Polska łyżwiarka startowała z czwartego pola, choć jej reakcja tuż po wystrzale to prawdziwy majstersztyk. Za chwilę 27-latka znalazła się na drugiej pozycji, tuż za plecami Kim Boutin z Kanady. Biało-Czerwona nawet zaliczyła wywrotkę, broniąc drugiej lokaty i jednocześnie próbując atakować Boutin.

Ostatecznie Maliszewska swój koronny dystans, czyli 500 metrów w short tracku, ponownie ukończyła na drugim miejscu. Wygrała wspomniana Kanandyjka, natomiast trzecia była Amerykanka Kristen Santos-Griswold. To piętnaste podium Pucharu Świata w karierze polskiej zawodniczki, co bierzemy za dobrą monetę na przyszłość.

Natalia Maliszewska została liderką Pucharu Świata na 500 metrów w short tracku z dorobkiem 160 punktów. Na drugiej lokacie plasuje się aktualnie Xandra Velzeboer z Holandii (136 “oczek”), zaś trzecią pozycję zajmuje Kim Boutin (100 punktów). Na dwunastym miejscu w tym momencie znajduje się Nikola Mazur (44 “oczka”).