Novak Djoković w finale Wimbledonu. Serb z szansą na siódmy triumf w karierze

Aktualizacja: 10 lip 2022, 20:32
8 lip 2022, 19:13

Novak Djoković awansował do wielkie finału Wimbledonu. W piątkowym meczu serbski tenisista okazał się lepszy od Brytyjczyka Camerona Norriego 3:1 (2:6, 6:3, 6:2, 6:4). W ostatnim meczu czekać go będzie pojedynek z Nickiem Kyrgiosem.

Nadzieja Brytyjczyków odpadła. Djoković w wielkim finale

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Piątkowe starcie rozpoczęło się dość niespodziewanie. Zarówno Novak Djoković, jak i Cemron Norrie popełniali na początku meczu sporo niewymuszonych błędów. Komentatorzy żartowali nawet, że spotkanie wygląda, jakbyśmy mieli dwóch debiutantów w półfinale turnieju wielkoszlemowego. Niespodziewany był również wynik starcia. Brytyjczyk pewnie pokonał bowiem Serba w stosunku 6:2.

Od drugiego seta wszystko zaczęło się jednak normalizować. Novak Djoković coraz mocniej naciskał na rywali i po ponad godzinie gry mieliśmy już 1:1 w setach. Jeszcze lepiej dla serbskiego zawodnika wyglądał mecz w trzecim secie. Już w pierwszym serwisie przełamał on Brytyjczyka, a łącznie w tej części spotkania oddał mu tylko dwa gemy (6:2).

Najdłuższa i najbardziej wyrównana była więc czwarta część gry. Djoković już w pierwszym gemie przełamał brytyjskiego rywala przeciwnika, ale Norriemu udało się wygrać cztery  gemy. Ostatecznie, po dwóch pół godzinie rywalizacji wygrał jednak cały mecz w stosunku 3:1.

Serbski tenisista w finale zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Australijczyk w półfinale powinien zmierzyć się z Rafaelem Nadalem, ale ten musiał zrezygnować z dalszego udziału w tegorocznym Wimbledonie ze względu na naderwany mięsień brzucha.

Warto dodać, że Novak Djoković już po raz 32. zagra w finale turnieju wielkoszlemowego. Żaden tenisista w Erze Open nie może pochwalić się podobnym wynikiem. Ponadto serbski zawodnik będzie miał szanse na swój siódmy triumf w tym turnieju. Poprzednio Wimbledon wygrywał w latach: 2011, 2014, 2015, 2018, 2019, 2021.

Rafael Nadal rezygnuje z dalszej gry na Wimbledonie. Kyrgios w finale!