Paolini czeka na rywalkę. Włoszka z polskimi korzeniami już w finale

Aktualizacja: 23 lut 2024, 18:09
23 lut 2024, 16:50

Włoszka Jasmine Paolini awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Dubaju. W piątek zawodniczka o polskich korzeniach pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:2, 7:6(6). Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego o mistrzowski tytuł powalczy z Igą Świątek lub Anną Kalinską.

WTA w Dubaju: Paolini niespodziewanie dotarła do finału

Jasmine Paolini w drodze do półfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju pokonała po kolei Brazylijkę Beatriz Haddad Maię (4:6, 6:4, 6:0), Kanadyjkę Leylah Fernandez (6:3, 6:4) oraz Greczynkę Marię Sakkari (6:4, 6:2). Z kolei w piątek Włoszka poradziła sobie z Rumunką Soraną Cirsteą. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego powinna jeszcze rozegrać mecz z Jeleną Rybakiną, ale ta musiała wycofać się z ćwierćfinałów z powodu problemów zdrowotnych.

Teraz przed Paolini szansa na zdobycie drugiego tytułu mistrzowskiego w karierze. Zawodniczka, która plasuje się na 26. miejscu w rankingu WTA, w 2021 roku wygrała turniej Slovenia Open. Tam w finale pokonała Amerykankę Alison Riske 7:6, 6:2. Teraz Paolini zagra z Igą Świątek lub Anną Kalinską, które zmierzą się ze sobą w drugim z półfinałów.