Paryż – Nicea: Michał Kwiatkowski zmierza po zwycięstwo! Polak wciąż liderem…

13 mar 2015, 16:09

Michał Kwiatkowski zajął 12. miejsce podczas 4. etapu prestiżowego wyścigu kolarskiego – Paryż-Nicea. Polak, finiszując w peletonie, obronił żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej i wciąż przoduje w wyścigu!

Dzisiejszego dnia, oprócz Kwiatkowskiego, który cały dystans spędził na czele peletonu w osłonie kolegów, brawa należą się jeszcze jednemu biało-czerwonemu. Niedługo po starcie do ucieczki zabrał się Paweł Poljański – kolega z zespołu Tinkoff Saxo, Rafała Majki – który przez długi czas znajdował się w grupce, chcącej samodzielnie dojechać do mety. Niestety na kilka kilometrów przed metą Polak opadł z sił, a pozostałości ucieczki zostały wchłonięte kilkaset metrów do kreski. O zwycięstwie zdecydował finisz sprinterski z peletonu.

Tam bezkonkurencyjny okazał się  Włoch Cimolai, który na mecie wyprzedził Francuza Coquarda i Autralijczyka Matthewsa.

Michał Kwiatkowski, finiszując na 12. pozycji zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego Paryż – Nicea. Kolejni biało-czerwoni zajęli następujące pozycje: Michał Gołaś (39.), Rafał Majka (61) i Paweł Poljański (118.).