Patryk Rajkowski trzecim medalistą z Polski. Koniec ME w kolarstwie torowym

Patryk Rajkowski zamknął w niedzielę listę polskich medalistów na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. 27-latek ze Śremu zdobył srebro w konkurencji keirin, choć linię metę przekroczył minimalnie za drugim tuż za Tomem Derache, który został przesunięty na szóste miejsce. Finalnie lepszy okazał się tylko Harrie Lavreysen z Holandii.

Rajkowski srebrny, Rudyk srebrny, Pikulik srebrno-brązowa

Polak w finałowym wyścigu szybko zaatakował pierwszą pozycję, ale od razu pojawiły się obawy czy uda mu się wytrzymać tempo i zachować dobrą pozycję. Na starcie ostatniego okrążenia trzymający się z tyłu Lavreysen ruszył do przodu i w ciągu 10 sekund znalazł się na pozycji lidera.

Rajkowski z każdym ostatnim metrem słabł i ostatecznie przekroczył metę jako 3. zawodnik. Minimalnie wyprzedził go również Derache, ale Francuz został przesunięty na ostatnie miejsce przez błąd opuszczenia korytarza sprinterskiego na ostatnim łuku.

Dzięki tej decyzji Patryk Rajkowski został trzecim medalistą ME w kolarstwie torowym. Łącznie Polacy zdobyli na turnieju w Szwajcarii cztery medale. Wcześniej srebro (ominium) i brąz (scratch) zdobyła Daria Pikulik. Wicemistrzostwo zdobył także Mateusz Rudyk (sprint).

Polki pojadą na Mistrzostwa Świata w unihokeja! Tylko Czeszki postawiły się naszej reprezentacji w eliminacjach

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA