Piękne słowa Novaka Djokovica o Idze Świątek. Mistrz nie krył zachwytu

Aktualizacja: sie 31 2023, 11:33
sie 31 2023, 10:31

Novak Djoković po roku powrócił do Nowego Jorku, gdzie bierze udział w rywalizacji US Open 2023. W amerykańskim turnieju na zwycięstwo liczy również Iga Świątek, która broni mistrzowskiego tytułu. Przy okazji rozmów z dziennikarzami Serb został zapytany o polską czempionkę. Bez wahania przyznał, że uwielbia mentalność i ducha walki naszej zawodniczki.

Djoković zwraca uwagę na niesamowite statystyki Świątek

Novak Djoković (2. ATP) ma za sobą dwa pierwsze mecze rozegrane w ramach zmagań US Open 2023. Serbski tenisista na początku ograł Alexandre’a Mullera (84. ATP) 6:0, 6:2, 6:3, a następnie bez większych problemów wyeliminował z turnieju Bernabą Zapatę Mirallesa (76. ATP) 6:4, 6:1, 6:1.

Początek nowojorskiego turnieju w wykonaniu 36-latka jest więc znakomity i można go porównać do wyczynów Igi Świątek (1. WTA), która równie doskonale zaczęła walkę w amerykańskich zawodach. Polka w pierwszej rundzie pokonała Rebeccę Peterson (86. WTA) 6:0, 6:1, a następnie odprawiła Darię Saville (322. WTA) 6:3, 6:4.

Djoković, przy okazji spotkania z dziennikarzami, został zapytany właśnie o grę naszej tenisistki. Serb bez wahania odpowiedział, że uwielbia postawię polskiej zawodniczki na korcie. Docenił również, że Iga Świątek całkowicie poświęca się tenisowi, co przekłada się na fantastyczne rezultaty osiągane przez 22-latkę.

Uwielbiam jej poświęcenie tenisowi […] Ma imponującego ducha walki i jest jedną z zawodniczek z najwyższym odsetkiem wygranych w historii gry. To godne podziwu, jak podchodzi do każdego punktu. Uwielbiam jej mentalność i ducha walki – przyznał Djoković.

Kiedy kolejne mecze Igi Świątek i Novaka Djokovicia?

Teraz Djokovicia czeka starcie z Laslo Djere (38. ATP). Z kolei Iga Świątek w 3. rundzie US Open zmierzy się z Kają Juvan (145. WTA). Oba spotkania zostaną rozegrane w piątek.

US Open. Świątek w 3. rundzie! Rywalka nie dawała za wygraną

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA