US Open. Świątek w 3. rundzie! Rywalka nie dawała za wygraną

30 sie 2023, 21:50

Iga Świątek dość pewnie zameldowała się w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open. Liderka rankingu WTA wygrała ze znacznie niżej notowaną Australijką Darią Saville 6:3, 6:4. W starciu o awans do 4. rundy zmierzy się z kolei ze Słowenką Kają Juvan.

Zwycięstwo Świątek w dwóch setach

Iga Świątek rozpoczęła rywalizację w wielkoszlemowym US Open od zdecydowanego zwycięstwa 6:0, 6:1 nad Szwedką Rebeccą Peterson. Daria Saville z kolei niemal tak samo pewnie wygrała z Amerykanką Clervie Ngounoue, ogrywając ją 6:0, 6:2.

Pierwszy set dość niespodziewanie rozpoczął się od przegranej wymiany przez Świątek przy własnym serwisie, ale w kolejnym gemie nasza tenisistka również przełamała rywalkę. Kolejna seria trzech przełamań z rzędu miała miejsce od szóstego do ósmego gema. Lepiej wyszła na tym Świątek, która dowiozła przewagę i wygrała seta 6:3.

Drugi set również rozpoczął się od przełamania, ale tym razem na korzyść Świątek, która po chwili prowadziła 2:0. W czwartym gemie to Polka przegrała wymianę przy własnym serwisie, ale po chwili to samo spotkało Saville i było 3:2 dla Polki. W kolejnych fragmentach nasza tenisistka kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie i wygrała 6:4.

Iga Świątek (1. WTA) vs Daria Saville (322 WTA) 6:3, 6:4

Tym samym Iga Świątek awansowała do 3. rundy US Open. Jej następną rywalką będzie Słowenka Kaja Juvan (145. WTA), która pokonała 6:7(3), 6:4, 6:3 Amerykankę Lauren Davis. Obie tenisistki grały ze sobą dwukrotnie w 2021 roku – w Melbourne i French Open. W obu przypadkach lepsza była Polka.

Gdzie odbędzie się turniej WTA Finals 2023? Czechy rywalizują z Arabią Saudyjską