Podsumowanie 11. kolejki PlusLigi

2 gru 2016, 10:21

Hitem kolejki uznać można było rywalizację pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Cuprum Lubin. Największą sensacją okazało się zwycięstwo beniaminka PlusLigi – GKS-u Katowice nad zespołem LOTOS-u Trefla Gdańsk.

Podsumowanie 11. kolejki:

Cerrad Czarni Radom – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)

Mecz wygrany przez dobrze sprawującą się w ostatnim czasie ekipę z Radomia. To ich trzecie wygrane spotkanie z rzędu. Akademicy od momentu przegranego meczu z AZS-em Częstochowa nie mogą się odnaleźć. Jednak nie można zarzucić im braku walki. (RELACJA)

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn Koźle (15:25, 17:25, 15:25)

Bielszczanie przegrali swoje ósme spotkanie z rzędu. Utrata trenera nie pomogła. W żadnej z trzech partii nie potrafili napsuć krwi Mistrzom Polski, a ci odnieśli swoje kolejne zwycięstwo w rozgrywkach PlusLigi. (RELACJA)

Łuczniczka Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 23:25)

Łuczniczka Bydgoszcz po przegranym spotkaniu z Espadonem Szczecin, chciała zrehabilitować się kibicom. Choć wydawało się, że przed bełchatowianami łatwe zadanie, ci nie utrzymywali 100 procentowej koncentracji i musieli wylać z siebie więcej potu, aby wygrać z gospodarzami. (RELACJA)

Indykpol AZS Olsztyn – Espadon Szczecin 3:1 (23:25, 28:26, 28:26, 25:13)

Espadon Szczecin naładowany pozytywnymi emocjami po wygranej nad Łuczniczką, napsuł krwi zawodnikom z Olsztyna. Pierwszy set padł łupem gospodarzy. Dwa kolejne bardzo zacięte toczyły się na przewagi. Małe doświadczenie szczecinian zaważyło na przegraniu oby dwóch. Czwarta partia to już pogrom Indykpolu, który wygrał do 13. (RELACJA)

LOTOS Trefl Gdańsk – GKS Katowice 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)

Największa sensacja 11. kolejki rozgrywek PlusLigi. Beniaminek – GKS Katowice pokonał ekipę Andrei Anastasiego 3:0! Gdańszczanie przyzwyczaili nas do tego, iż po bardzo dobrym spotkaniu przychodzi u nich moment załamania. Jednak nie można ujmować katowiczanom. Bardzo dobry mecz w ich wykonaniu pozwolił im na zwycięstwo za trzy punkty. (RELACJA)

Effector Kielce – MKS Będzin 3:2 (17:25, 17:25, 27:25, 25:21, 10:15)

Widzowie mogli oglądać pięciosetowe widowisko w Kielcach. Choć będzinianie mogli zakończyć spotkanie 3:0, kielczanie wygrywając dwie kolejne partie doprowadzili do tie-breaka. W nim będzinianie potwierdzili swoją wyższość w tym spotkaniu. (RELACJA)

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:3 (24:26, 26:24, 25:12, 16:25, 11:15)

Mecz nazwany “hitem” kolejki. Dwie drużyny, które odniosły w tym sezonie znaczące zwycięstwa nad wyżej klasyfikowanymi drużynami. Jak przystało na hit kolejki mecz zakończył się w pięciu setach. Wśród nich dwie toczyły się na przewagi. Ostatecznie górą byli lubinianie. (RELACJA)

AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)

Wicemistrzowie Polski odnieśli zwycięstwo nad ekipą z Częstochowy. Przez większość spotkania rzeszowianie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Rywale nie urwali im żadnego seta, dzięki czemu udało im się wygrać 3:0. (RELACJA)