Federacja myśli o wycofaniu z turnieju VNL w USA. Brak porozumienia w sprawie wiz

Siatkarska reprezentacji Polski już w czerwcu rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów 2023. Biało-czerwoni wezmą udział łącznie w trzech turniejach fazy wstępnej. Podczas zawodów w japońskiej Nagoi rywalami naszych zawodników mieli być Irańczycy. Tamtejsza federacja zapowiedziała jednak, że wycofa się z turnieju, jeśli rząd USA nie wyda wiz członkom tamtejszej reprezentacji narodowej.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

VNL 2023. Iran rozważa wycofanie się z tegorocznej rywalizacji

Reprezentacja Iranu już od miesięcy próbowała rozwiązać problem z przyznaniem wiz do Stanów Zjednoczonych trzem siatkarzom – Amina EsmaeilnezhadaArmana Salehiego i Esmaeila Mosafera. Federacja była w stałym kontakcie z amerykańską ambasadą oraz FIVB, ale do dziś nie ma pewności czy wspomniana trójka będzie mogła udać się za ocean. Właśnie dlatego Mohammad Reza Davarzani wysłał list do FIVB.

Szef irańskiego związku siatkarskiego w liście do światowej federacji zagroził, że jeśli którykolwiek z zawodników lub inny członek sztabu nie otrzyma wizy do USA, Iran nie weźmie udziału w trzecim turnieju Ligi Narodów. Oświadczenie, które pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej, zawiera także deklarację, że Iran może przejąć organizację tego turnieju.

– Biorąc pod uwagę, że każdy kraj gospodarz przyjmujący zespoły z innych państw ma obowiązek zagwarantować wydanie wizy, a Amerykańska Federacja Piłki Siatkowej nie była w stanie wywiązać się z tego zadania, Federacja Piłki Siatkowej Islamskiej Republiki Iranu jest gotowa gościć trzeci tydzień Ligi Narodów […] Wszystkie odszkodowania dla uczestników w związku ze zmianą harmonogramu muszą zostać wypłacone przez amerykańską federację – koniec opublikowanego komunikatu.

Faza finałowa VNL 2023 będzie miała miejsce w Gdańsku. Kibice na ERGO Arenie będą mogli zobaczyć rywalizację najlepszych reprezentacji na świecie w dniach 19-23 lipca. Wśród drużyn, które powalczą o medale, na pewno znajdą się Polacy.

Podopieczni Nikoli Grbicia w fazie wstępnej Ligi Narodów zagrają w trzech turniejach – w japońskiej Nagoi, holenderskim Rotterdamie oraz filipińskim Pasay City. Podczas zawodów w Kraju Kwitnącej Wiśni rywalami Polaków mają być Irańczycy. Komunikat opublikowany przez Iran nie zawiera informacji o całkowitym wycofaniu się z VNL 2023. Nie wiadomo jednak jaką decyzję podjęłaby FIVB w przypadku rezygnacji Iranu z jednego z trzech turniejów.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Znamy komplet drużyn PlusLigi w kolejnym sezonie. Norwid Częstochowa z historycznym awansem

 

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA