Polak w finale Australian Open! Zieliński i Hsieh powalczą o końcowy triumf

24 sty 2024, 09:54

W godzinach porannych polskiego czasu Jan Zieliński pożegnał się z rywalizacją deblową na Australian Open, ale za to odbił sobie to niepowodzenie w mikście. Wspólnie z Su-Wei Hsieh z Tajwanu awansowali do finału, pokonując w dwóch setach reprezentantów gospodarzy.

Jan Zieliński w finale miksta na Australian Open

Środa nie rozpoczęła się dla Jana Zielińskiego zbyt dobrze. Polski tenisista w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem odpadli w rywalizacji deblowej, przegrywając w dwóch setach z Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem. W zmaganiach miksta polski tenisista miał jednak powody do radości.

W półfinale wielkoszlemowej rywalizacji Zieliński gra w parze z Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Ich rywalami w półfinale byli reprezentanci gospodarzy – Jaimee Fourlis i Andrew Harris. Nie byli oni jednak w stanie przeciwstawić się skutecznie grającym Polakowi i Tajwance.

Pierwszy set był niezwykle zacięty, ale zakończył się zwycięstwem Zielińskiego i Hsieh 10:8 po tie-breaku. W drugiej partii nie dali oni przedstawicielom Australii już żadnych szans – pewnie triumfowali 6:2 i zasłużenie zameldowali się w finale imprezy.

Jaimee Fourlis/Andrew Harris – Su-Wei Hsieh/Jan Zieliński (8)6:7, 2:6

Rozstawieni z numerem 3. Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński znają już swoich finałowych rywali. Będą to Amerykanka Desirae Krawczyk i Brytyjczyk Neal Skupski, którzy jak dotąd w turnieju przegrali tylko jednego seta.