PZN dopiął swego. Polska zorganizuje PŚ w snowboardzie alpejskim!

25 maj 2023, 16:21

Na początku przyszłego roku Polska po raz pierwszy w historii będzie organizatorem zawodów Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Pod koniec lutego 2024 roku w Krynicy-Zdroju odbędą się premierowe zmagania w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju.

PŚ w snowboardzie odbędzie się w Polsce

Przed kilkoma tygodniami TVP Sport podało wstępne informacje, że Puchar Świata w snowboardingu alpejskim może zostać rozgrywany w Polsce. Choć początkowo Polski Związek Narciarski nie był zbyt przychylnie nastawiony do tego tematu, ostatecznie udało się to zorganizować.

Już wiadomo, że zawody z cyklu Pucharu Świata zostaną rozegrane w dniach 24-25 lutego 2024 roku na jednym ze stoków w Krynicy-Zdroju. Będą to przedostatnie zmagania w całym sezonie, a łącznie będą się one odbywać w 12 lokalizacjach w ośmiu krajach.

Sukcesy Polaków impulsem do przyznania zawodów

Bardzo duży impuls do przyznania organizacji zawodów Polsce miały sukcesy Oskara Kwiatkowskiego, który wywalczył tytuł mistrza świata i Aleksandry Król, brązowej medalistki. Świetne występy naszych reprezentantów sprawiły, że nasz kraj stał się jednym z kandydatów do grona pucharowych miejsc.

Propozycja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS) nastąpiła po udanej organizacji przez Polskę zawodów w ramach Pucharu Europy w Suchem. Orgazniacja uznała, że zmagania w Krynicy-Zdroju zasługują na to, aby znaleźć się w zimowym kalendarzu tej dyscypliny.

Wszystkie mecze siatkarek w 2023 roku. Terminarz reprezentacji Polski

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA