Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju ATP w Marsylii. Polak nie powtórzy sukcesu sprzed roku

Aktualizacja: 10 lut 2024, 19:20
10 lut 2024, 18:12

Rozstawiony z jedynką Hubert Hurkacz przegrał z Francuzem Ugo Humbertem 2:0 (6:4, 6:4) i nie awansował do finału tenisowego turnieju ATP 250 w Marsylii. Wrocławianin we Francji występował w roli obrońcy mistrzowskiego tytułu. W niedzielę pogromca Polaka zmierzy się z Grigorem Dimitrovem lub Karenem Chaczanowem.

ATP w Marsylii. Hurkacz przegrał z Humbertem w półfinale turnieju

Polski tenisista rozpoczął zmagania w Marsylii od drugiej rundy, w której pokonał Aleksandra Szewczenko. Z kolei w ćwierćfinale okazał się lepszy od Tomasa Machaca. Sobotni przeciwnik Hurkacza również miał za sobą dwa pojedynki. Ugo Humbert wyeliminował Hugo Gastona i Alejandro Davidovicha Fokinę.

Francuz na pewno chciał się zrewanżować naszemu tenisiście za porażkę z tegorocznej edycji wielkoszlemowego Australian Open. Trzy tygodnie temu Polak pokonał Humberta 3:1 (3:6, 6:1, 7:6, 6:3). Rozegrany w Marsylii pojedynek również był bardzo wyrównany, ale tym razem triumfował 25-latek z Metz. W obu setach zaliczył on po jednym przełamaniu i pokonał Hurkacza 2:0 (6:4, 6:4). Spotkanie trwało godzinę i 23 minuty.

Humbert do wywalczenia mistrzowskiego tytułu potrzebuje jeszcze jednej wygranej. Zadanie będzie jednak bardzo trudne, bo w finale zagra z Grigorem Dimitrovem lub Karenem Chaczanowem. Obaj tenisiści zajmują miejsca w czołowej dwudziestce rankingu ATP, a podczas odbywającego się we Francji turnieju rozstawieni są z dwójką i trójką.