Poważny upadek Polaka na prestiżowych zawodach. Uderzył w skały [WIDEO]

13 paź 2023, 21:58

Szymon Godziek wziął udział w zawodach Red Bull Rampage 2023 w amerykańskim stanie Utah, czyli najbardziej prestiżowej imprezie w kolarstwie grawitacyjnym. Niestety, podczas przejazdu zaliczył fatalnie wyglądający upadek. Na całe szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Polak na trudnej trasie w Utah

Rywalizacja z udziałem 17 najlepszych na świecie zawodników uprawiających rowerowy freeride miało przed sobą niezwykle trudne zadanie, blwiem rywalizowali na trasie między skałami Parku Narodowego Zion w Utah. Szymon Godziek miał nadzieję na co najmniej powtórzenie wyniku sprzed roku, kiedy to zajął drugie miejsce.

31-latek miał za sobą bardzo udane sesje treningowe i jak zapowiadał, zamierza powalczyć o zwycięstwo. W dwóch pierwszych wyścigach, w trakcie których jechał na nowym rowerze, startował jako ostatni w stawce. Jego rywale mieli problemy z ukończeniem przejazdu i kilku z nich zaliczyło upadki.

Fatalny upadek Godzieka

Polak od samego początku spisywał się bardzo dobrze i znakomicie radził sobie z trudnymi fragmentami, pokazując przy tym efektowne ewolucje na rowerze. Sędziowie punktują każdy z takich tricków na koniec przejazdu. Godziek radził sobie więc świetnie.

Na pewnym etapie przejazdu Polak zjeżdżał z wysokiej skały. Przy dużej prędkości stracił jednak kontrolę nad rowerem, przeleciał przez kierownicę i z impetem uderzył lewym ramieniemi tułowiem w skałę. Od razu było widać, że nie wyjdzie z tego upadku bez szwanku.

Po kilku minutach organizatorzy przekazali, że Godziek jest przytomny. Potem jeszcze lepsze wiadomości napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. – Głowa cała. Kręgosłup cały. Nic złego się nie wydarzyło. Jedynie kontuzja nadgarstka. Jest pod okiem medyków i czeka go wizyta w szpitalu – przekazał potem współkomentujący w Eurosporcie Tadeusz Molski, który miał informacje prosto z Utah.

Grbić już wybrał skład na igrzyska olimpijskie? Skreślił dwóch siatkarzy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA