PŚ Anterselva: Monika Hojnisz 7. w biegu indywidualnym

19 sty 2017, 16:56

Monika Hojnisz zajęła wysokie 7. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km, zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata. Polka na strzelnicy spudłowała 3 razy i straciła do zwyciężczyni Laury Dahlmeier minutę i 37 sekund.

Chorzowianka była o krok od pierwszego od dawien dawna podium w zawodach Pucharu Świata. Trzecie miejsce kosztował ją jeden niecelny strzał podczas ostatniego pobytu na strzelnicy, który spowodował wydłużenie czasu Polki o trzecią już karną minutę.

23. miejsce w tych samych zawodach zajęła Krystyna Guzik. Zakopiańska biathlonistka spośród 20 strzałów, oddała 4 niecelne, przez co straciła do zwyciężczyni niespełna 4 minuty. 45. była Magdalena Gwizdoń, 73. Anna Mąka, a 89. Karolina Pitoń.

Zwyciężyła Niemka Laura Dahlmeier, która uzyskała czas o 3,8 s lepszy od Francuzki Anais Chevalier i ponad 45 sekund od Włoszki Alexii Runggaldier.

Jutro w Anterselvie w biegu na 20 km powalczą mężczyźni. W sobotę i niedzielę zawodnicy pobiegną z kolei w biegach ze startu wspólnego i sztafetach.