PŚ Nove Mesto: Hojnisz najlepszą z Polek. Sensacyjna wygrana Rosjanki

16 gru 2016, 22:14

Rosjanka Tatiana Akimowa okazała się najlepsza podczas sprinterskiej rywalizacji na 7,5 km w czeskim Novym Meście. To pierwsza wygrana Rosjanki w Pucharze Świata. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz, była 17.

Polka popełniła jeden błąd na strzelnicy i do biegu pościgowego ruszy 49 sekund po liderce, która strzelała bezbłędnie. Czyste konto zachowały również Francuzka Anais Chavalier i Amerykanka Susan Dunkle, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Czwarta w piątkowej rywalizacji była liderka PŚ Laura Dahlmeier. Niemka biegała jednak dwukrotnie karną rundę.

W biegu pościgowym wystartują jeszcze dwie biało-czerwone. Krystyna Guzik była 42., a Magdalena Gwizdoń 49. Obie biegały po jednej karnej rundzie.

Zdecydowanie dalej uplasowały się Kamila Żuk i Kinga Mitoraj. Reprezentantki Polski zajęły odpowiednio 85. i 91. miejsce.

W sobotę w Novym Meście odbędą się biegi pościgowe, a w niedzielę rywalizacje w biegu ze startu wspólnego. Na ten moment największe szanse na start wśród 30 najlepszych biegaczek PŚ ma Monika Hojnisz. Chorzowianka musi jednak zanotować dobry występ w sobotnim biegu pościgowym.