PŚ Oslo: Ostatni start sezonu bez Kowalczyk, ale z Jaśkowiec! Triumf Bjoergen…

Aktualizacja: 15 mar 2015, 13:21
15 mar 2015, 11:55

Marit Bjoergen zwyciężczynią ostatniego biegu w sezonie Pucharu Świata 2014/15. Norweżka wygrała prestiżowy bieg na 30 km stylem dowolnym na własnej ziemi w Oslo. Na kilometr przed metą odskoczyła koleżance z kadry Therese Johaug, która finiszowała druga. Podium uzupełniła trzecia reprezentantka gospodarzy – Astrid Jacobsen. Bjoergen w tym sezonie kompletnie zdeklasowała rywalki. Za chwilę odbierze 3 kryształowe kule w każdym z możliwych dystansów.

Na starcie finałowej “30” stanęła tylko jedna Polka – Sylwia Jaśkowiec. Justyna Kowalczyk w związku z tym, że ostatni start, zaplanowany był łyżwą, a swoich sił próbuje także w maratonach, zdecydowała nie wystartować w ostatnim biegu sezonu.

Jaśkowiec tylko we wstępnej fazie biegu plasowała się w okolicach “30”. Początkowo zawodniczki pokonywały dystans dość powolnie, przez co przez dłuższy czas czołówka składała się z kilkunastu biegaczek. Na mecie do triumfującej Bjoergen straciła ponad 4:30 minuty i zajęła 28. miejsce, po raz 14. w tym sezonie zdobywając punkty pucharu świata.

Za nami finał 4-miesięcznego serialu, który co tydzień przyciągał przed telewizory miliony fanów Justyny Kowalczyk. Sezon ten może nie najlepszy dla Polki jest dobrym prognostykiem przed kolejnym. Zawodniczki od maja rozpoczną ponad półroczne przygotowania, które zwieńczy sezon 2015/16, gdzie najważniejszy będzie Puchar Świata i statuetka Tour de Ski.