PŚ Planica: Kiepski start Polaków w sprincie drużynowym

17 sty 2016, 12:56

Już na półfinale przygodę z drużynowym sprintem stylem dowolnym w słoweńskiej Planicy zakończyli Jan Antolec i Maciej Staręga. Polacy po słabym występie w ogólnym rozrachunku zajęli dopiero 20. miejsce! Zwyciężyli Włosi przed dwiema ekipami francuskimi.

Już po porannych przedbiegach jasne było, że Polacy szans na awans do finału nie mają żadnych. Startując z 10. numerem startowym, dobiegli do mety na tej samej pozycji, żegnając się z tegorocznymi pucharami w Planicy w dość szybkim tempie.

Pokaz siły w finale zaprezentowały reprezentacje Włoch i Francji, które do końca walczyły pomiędzy sobą o najwyższe lokaty, zajmując finalnie wszystkie stopnie na podium. Tuż za nimi finiszowały ekipy z Niemiec, Norwegii i Rosji, a stawkę w finale uzupełniły drugi zespół Norwegów, Amerykanie, Czesi i kolejna para Sbornej.

Po zsumowaniu ze sobą wszystkich rezultatów okazało się, że polska sztafeta okazała się lepsza zaledwie od 10 zespołów, z czego ostatni Finowie zostali zdyskwalifikowani.