Puchar Davisa. 19-letni Olaf Pieczkowski ograł wyżej notowanego rywala

15 wrz 2023, 19:32

Olaf Pieczkowski odniósł drugie, po Hubercie Hurkaczu, w pojedynku Polski z Barbadosem podczas tegorocznej edycji Pucharu Davisa. 19-latek w trzech setach ograł wyżej notowanego Dariana Kinga, odrabiając straty po wyraźnie przegranym pierwszym secie.

Udany powrót Pieczkowskiego

Pierwszy set dla 19-letniego tenisisty rozpoczął się bardzo źle. Pieczkowski przegrał cztery pierwsze gemy i dość szybko miał sporą stratę do rywala z Barbadosu. Polak zdołał wygrać zaledwie jedną wymianę, do stanu 5:1, ale po chwili King ustalił wynik seta na 6:1, choć dokonał tego dopiero przy czwartej piłce setowej.

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. W czterech pierwszych gemach doszło do trzech przełamań, z czego dwóch na korzyść Pieczkowskiego. Dzięki temu Polak wyszedł na prowadzenie 4:1, ale King zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie o losach seta decydował tie-break, w którym 19-latek odwrócił losy ze stanu 1:3 do 7:5 i wyrównał wynik meczu na 1:1.

Trzeci, decydujący set był najbardziej wyrównaną z partii tego spotkania. Do stanu 3:3 żaden z tenisistów nie pozwolił się przełamać, a sztuka ta udała się Polakowi w siódmym gemie. Był to moment zwrotny, ponieważ 19-latek nie oddał już przewagi do samego końca i triumfował 6:3.

Olaf Pieczkowski (646. ATP) vs Darian King (482. ATP) 1:6, 7:6(5), 6:3

W sobotniej serii meczów czekają nas trzy starcia z udziałem Polaków.

● Mecz 3.: Karol Drzewiecki / Jan Zieliński – Darian King / Haydn Lewis
● Mecz 4.: Hubert Hurkacz – Darian King,
● Mecz 5.: Olaf Pieczkowski – Kaipo Marshall – dodatkowo