Puchar Davisa. Hurkacz z pierwszym zwycięstwem, ale rywal go postraszył

15 wrz 2023, 16:29

Hubert Hurkacz wygrał pierwszy mecz w tegorocznej edycji Pucharu Davisa. Najlepszy polski tenisista pokonał w dwóch setach zdecydowanie niżej notowanego Kaipo Marshalla z Barbadosu, choć w drugim secie rywal dość niespodziewanie sprawił Polakowi sporo problemów.

Hurkacz zaczyna od zwycięstwa

Pojedynek Polski z Barbadosem stanowi dwudniową rywalizację w Pucharze Davisa, która odbywa się na korcie o twardej nawierzchni typu Laykold w Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego przy Akademii Tenis Kozerki. Stawką tego pojedynku jest miejsce w przyszłorocznych barażach o prawo gry w Grupie Światowej I.

Pierwszy etap tej rywalizacji, a więc starcie Huberta Hurkacza z Kaipo Marshallem rozpoczął się od totalnej demolki w pierwszym secie. Polak bez praktycznie najmniejszego problemu wygrał 6:0, a na tak udane otwarcie pojedynku potrzebował zaledwie 18 (!) minut.

W drugim secie zdecydowanie niżej notowany reprezentant Barbadosu podjął walkę. Po wygraniu gema przy własnym serwisie i przełamaniu na korzyść Hurkacza do wyniku 3:1, Marshall wcale się nie poddał. Zdołał nawet wygrać przy serwisie Polaka i doprowadzić do stanu 4:3, a po chwili wyrównać na 4:4. O losach seta decydowała gra na przewagi, w której ostatecznie lepszy był nasz tenisista.

Hubert Hurkacz (16. ATP) vs Kaipo Marshall (-) 6:0, 7:5

W piątek w akcji zobaczymy także drugiego Polaka. O godzinie 16:45 na korcie powinien pojawić się Olaf Pieczkowski (646. ATP), którego rywalem będzie Darian King (482. ATP). Kolejne pojedynki zaplanowane są na sobotę.

Puchar Davisa. Hubert Hurkacz zagra jako pierwszy. Terminarz

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA