Puchar Króla Tajlandii: Radwańska rozbiła Errani w finale!

1 sty 2016, 14:40

Agnieszka Radwańska nie miała sobie równych podczas pokazowych zawodów o Puchar Króla Tajlandii! W zawodach, w których uczestniczyły tylko 4 zawodniczki, mistrzyni WTA pokonała w półfinale Angelique Kerber, a w finale rozgromiła wręcz Włoszkę Sarę Errani!

Najwyżej rozstawiona w imprezie Polka oddała zawodniczce z Półwyspu Apenińskiego tylko 4 gemy, a po niespełna 80 minutach walki na korcie spotkanie zakończyła w stosunku 6:1, 6:3! Trzecie miejsce wywalczyła Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która w meczu o “brąz” pokonała starszą z sióstr Williams – Venus 6:4, 6:3.

Już od poniedziałku Polka zainauguruje rywalizację w głównym cyklu WTA. Pierwszym przystankiem w walce o punkty do rankingu będzie chińskie Shenzen, w którym krakowianka będzie rozstawiona z “1”. Będzie to jeden z dwóch startów Polki, poprzedzających wielkoszlemowy Australian Open. Przed startem w Melbourne, nasza zawodniczka zamelduje się jeszcze w Sydney.