Ranking ATP: Imponujący awans Kamila Majchrzaka. Nagroda za dobre wyniki

20 lut 2024, 11:58

Na początku stycznia Kamil Majchrzak wrócił do rywalizacji po długiej przerwie spowodowanej zawieszeniem. Polski tenisista zaliczył kilka udanych występów w turniejach rangi ITF, dzięki czemu zaliczył ogromny awans w rankingu ATP.Udany powrót do gry Kamila Majchrzaka

Po ponad rocznym zawieszeniu z powodu wykrycia w jego organizmie niedozwolonej substancji, na początku stycznia Kamil Majchrzak wrócił do zawodowej gry w tenisa. 28-latek od początku pokazywał, że pomimo długiej przerwy, w dalszym ciągu znajduje się w dobrej formie.

W styczniu i lutym polski tenisista triumfował w dwóch turniejach rangi ITF. Najpierw wygrał zmagania M15 w Monastyrze w Tunezji, a następnie w M25 w Hammamet, również w Tunezji. Do tego pomógł w triumfie reprezentacji Polski nad Uzbekistanem w Pucharze Davisa.

Imponujący awans Majchrzaka w rankingu ATP

Dobra dyspozycja sprawiła, że 28-latek zanotował imponujące awanse w rankingu ATP. Jeszcze na początku stycznia był poza czołową listą 1000 najlepszych tenisistów, ale z biegiem czasu zaczął regularnie poprawiać swoją pozycję. W najnowszym zestawieniu Majrchrzak awansował o 151 miejsc i aktualnie zajmuje 650. lokatę.

Przed Majchrzakiem w zestawieniu ATP znajduje się jeszcze sześciu polskich tenisistów. Najwyżej jest rzecz jasna Hubert Hurkacz, sklasyfikowany na 8. pozycji. Następnie są to Maks Kaśnikowski (261.), Daniel Michalski (299.), Kacper Żuk (423.), Filip Peliwo (441.) i Martyn Pawelski (520.).WTA w Dubaju: Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch! Polka jest już w 3. rundzie

Źródło:ATP

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA