WTA w Dubaju: Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch! Polka jest już w 3. rundzie

20 lut 2024, 10:12

Magdalena Fręch wygrała w trzech setach z Chorwatką Petrą Martić i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju. Teraz przed polską tenisistką znacznie trudniejsze zadanie, bowiem może zmierzyć się z niedawną rywalką Igi Świątek, Jeleną Rybakiną.

Fręch wygrała z Martić i jest w 3. rundzie WTA w Dubaju

Fręch udanie weszła w mecz – rozpoczęła od przełamania Chorwatki i prowadzenia 2:0. Polka popisała się też dwoma asami serwisowymi, a przy tym sama bezbłędnie serwowała. Uzyskaną przewagę w pierwszym gemie utrzymała do samego końca, dzięki czemu wygrała tę partię 6:4.

W drugim secie polska tenisistka straciła wszystkie swoje atuty. Dwa razy z rzędu nie zdołała wygrać wymiany przy własnym serwisie, co pozwoliło Martić szybko wyjść na efektowne prowadzenie 5:0. Polka zdołała wygrać tylko jednego gema i ostatecznie wyraźnie przegrała 1:6.

Decydujący o losach meczu set układał się po myśli Magdaleny Fręch i miał podobny przebieg do pierwszego. Kluczowy był czwarty gem, w którym Polka przełamała rywalkę i prowadziła 3:1. Wypracowanej przewagi już nie oddała i ostatecznie wygrała 6:2, a przy tym całe spotkanie.

Magdalena Fręch (53. WTA) – Petra Martić (61. WTA) 6:4, 1:6, 6:2

Tym samym Magdalena Fręch awansowała do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju. Teraz przed nią znacznie trudniejsze zadanie – zmierzy się bowiem z Wiktorią Azarenką (27. WTA) lub Jeleną Rybakiną (4. WTA).

Transmisja Świątek – Stephens (20.02): Gdzie oglądać mecz 2. rundy WTA 1000 w Dubaju?

Źródło:Polski-Sport.pl