Strona główna Tenis Ranking WTA: Agnieszka Radwańska 8. na świecie!

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska 8. na świecie!

0

Agnieszka Radwańska utrzymała 8. lokatę w najnowszym rankingu WTA, a w czołowej dziesiątce nie zaszły żadne zmiany, ponieważ w ubiegłym tygodniu nie rozegrano żadnych turniejów WTA, z racji rozgrywek Pucharu Federacji. Liderką niezmiennie pozostaje Serena Williams, przed Marią Sharapovą i Simoną Halep.

Agnieszka Radwańska z racji uczestniczenia w Fed Cup 2015 w Krakowie nie zdobyła żadnych punktów, ale też nie straciła i jest 8. w rankingu. Urszula Radwańska zanotowała spadek o 2 lokaty i zajmuje 137. miejsce.

Największy awans spośród Polek zanotowała Katarzyna Piter, która awansowała o 15 lokat i aktualnie zajmuje 164. miejsce. Magda Linette mimo wygranej w turnieju w Grenoble spadła o dwa miejsca i jest 143, a Paula Kania awansowała o jedną pozycję i w najnowszym notowaniu jest 162.

W rankingu Road to Singapore, który wyłoni 8 najlepszych tenisistek sezonu najwyżej z Polek jest Agnieszka Radwańska, która z dorobkiem 295 punktów jest na 20. miejscu ex equo z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber. Drugą Polką w czołowej setce jest młodsza z sióstr Radwańskich, jest 71.

ranking wta

 

Komentarze