Strona główna Tenis Ranking WTA: Bez zmian w czołówce. Agnieszka Radwańska wciąż w TOP10!

Ranking WTA: Bez zmian w czołówce. Agnieszka Radwańska wciąż w TOP10!

0

Agnieszka Radwańska nie zmieniła swej pozycji w najnowszym poniedziałkowym rankingu WTA najlepszych tenisistek i wciąż plasuje się na 9. pozycji w tejże klasyfikacji.

Ubiegły tydzień w wykonaniu krakowianki stał pod znakiem rywalizacji w jedynym w kraju turnieju WTA – Katowice Open. Mimo pozycji zdecydowanej faworytki, Polka uległa w półfinale rozgrywek Włoszce Camili Giorgi (4:6, 2:6 – przyp.aut), lecz nie straciła żadnych punktów, gdyż w ubiegłorocznej edycji podobnie zakończyła walkę na półfinale turnieju. Radwańska wciąż nie może czuć się jednak bezpiecznie. Za jej plecami z bardzo małą stratą na pozycję Polki czyhają m.in Carla Suarez Navarro i Andrea Petkovic. Na czołowych pozycjach wciąż brylują aktualnie trzy najlepsze tenisistki świata – Serena Williams, Maria Sharapova oraz Simona Halep.

Dzięki dobremu występowi w katowickim Spodku na najwyższe miejsce w karierze awansowała aktualnie druga rakieta Polski – Magda Linette. Po udanych kwalifikacjach i dotarciu do drugiej rundy turnieju, poznanianka plasuje się na 99. miejscu, będąc po raz pierwszy w czołowej setce rankingu WTA.

Pozostałe Polki plasują się już znacznie dalej. Po kompletnym zawodzie przed własną publicznością (0:6, 1:6 – przyp.aut), Urszula Radwańska spadła o jedno miejsce i obecnie jest 114.

Po nieudanych kwalifikacjach na turnieju w Charleston (pierwsza runda el. – przyp.aut) Paula Kania i Katarzyna Piter również nie poprawiły się w klasyfikacji najlepszych tenisistek świata. Pierwsza z nich plasuje się na 163. miejscu (strata 6 miejsc), druga natomiast 209. (awans o 2 pozycje).

W klasyfikacji deblistek najwyżej z Polek plasuje się Klaudia Jans-Ignacik, która jest 40. Tuż za nią na 51. miejscu plasuje sie jej dawna partnerka Alicja Rosolska, a w czołowej setce występują jeszcze Paula Kania (80.) i Katarzyna Piter (82.)

Komentarze