Strona główna Tenis Ranking WTA: Radwańska utrzymała się w TOP 10, Linette poza “100”!

Ranking WTA: Radwańska utrzymała się w TOP 10, Linette poza “100”!

0

Agnieszka Radwańska utrzymała swoją pozycję w najnowszym rankingu WTA i zajmuje w nim aktualnie 9. miejsce, tuż przed Carlą Suarez Navarro z Hiszpanii, która traci do Polki dokładnie 50 punktów. Na czele niezmiennie od dłuższego czasu bryluje Amerykanka Serena Williams, przed Rosjanką Marią Sharapovą i Rumunką Simoną Halep.

Polka nie brała w tym tygodniu udziału w żadnym z turniejów pod egidą WTA, z racji uczestnictwa w tenisowym Pucharze Federacji, który odbywał się w ubiegły weekend. Przypomnijmy, że Polki uległy w nim Szwajcarkom 2:3, a o ostatecznym zwycięstwie zdecydował trzeci set rywalizacji deblowej, z którego po wielu przewagach zwycięsko wyszły Bernenki, które w przyszłym roku zagrają w Grupie Światowej Fed Cupu, kosztem Polek, które zagrają w drugiej lidze tych prestiżowych rozgrywek.

Pozostałe Polki plasują się już poza czołową setką rankingu najlepszych tenisistek świata. Z 99. miejsca na 110. spadła Magda Linette. Polka zdążyła już odpaść w między czasie z kwalifikacji turnieju rangi Premier w Stuttgarcie, w którym pewny udział ma zapewniony Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem “7” Polka w pierwszej rundzie zmierzy się z Włoszką Sarą Errani, z którą ma korzystny bilans spotkań 7-2.

Kolejne Polki plasują się już znacznie niżej. Urszula Radwańska jest 116., Paula Kania 160., a Katarzyna Piter 207.

Komentarze