Strona główna Tenis Ranking WTA: Status quo Radwańskiej, awans Linette!

Ranking WTA: Status quo Radwańskiej, awans Linette!

0

Agnieszka Radwańska utrzymała swoją lokatę w rankingu WTA i najnowszym poniedziałkowym notowaniu wciąż zajmuje 8.miejsce.

Polka w ubiegłym tygodniu nie wystąpiła w żadnym turnieju z serii WTA i mimo, że straciła 350 punktów za ubiegłoroczny półfinał w Doha, nie spowodowało to poważniejszych skutków w pozycji, zajmowanej przez nią w rankingu. W pierwszej dziesiątce nastąpiły tylko dwie zmiany, – Petra Kvitova zamieniła się z Simoną Halep miejscem na trzeciej pozycji, które teraz okupuje Czeszka,a 10. lokatę wskoczyła Niemka Andrea Petkovic, która wyprzedziła swą koleżankę z kadry polskiego pochodzenia – Angelique Kerber.

Z pozostałych reprezentantek Polski najpokaźniejszy awans zaliczyła Magda Linette, która stała się drugą rakietą Polski, plasując się na 129. miejscu z dorobkiem 437 punktów.

Pozostałe Polki nieznacznie straciły lub zachowały swe pozycje sprzed tygodnia. Urszula Radwańska jest 143, Paula Kania 162, a Katarzyna Piter 163. Żadna z wymienionych Polek, oprócz Agnieszki Radwańskiej nie startuje w tym tygodniu w żadnym z turniejów rangi WTA.

Komentarze