Rio 2016: Daria Pikulik kończy omnium poza czołową “10”

Aktualizacja: 17 sie 2016, 01:12
16 sie 2016, 22:48

Daria Pikulik zajęła 14. miejsce w omnium podczas zmagań w kolarstwie torowym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Złoty medal zdobyła Brytyjka Laura Trott.

Najmłodsza w stawce osiemnastu zawodniczek Polka po pierwszym dniu zmagań (trzech konkurencjach) zajmowała 11. miejsce, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Pikulik słabo wypadła czwartej konkurencji, jaką był wyścig na 500 metrów, bowiem zajęła dopiero 14. miejsce i spadła o 3 lokaty w “generalce”. Lepiej spisała się na jedno okrążenie ze startu lotnego, wykręcając ósmy. Reprezentantce Polski dało to awans na 13. pozycję.

Zmagania w omnium kończył wyścig punktowy rozgrywany na dystansie 100 okrążeń (25 km). Daria Pikulik niestety po raz kolejny nie nawiązała walki z najlepszymi i ostatecznie zakończyła rywalizację w kolarskim wieloboju na 14. miejscu.

Złoty medal zdobyła Laura Trott, drugie miejsce zajęła Sarah Hammer, a trzecie Jolien D’Hoore.