Rogers Cup: Porażka Jans-Ignacik w deblu

13 sie 2015, 21:36

Klaudia Jans-Ignacik, grająca w parze z Niemką Julią Goerges przegrała w meczu 2. rundy deblowego turnieju Rogers Cup, ulegając w nim najwyżej rozstawionej parze Martina Hingis/Sania Mirza 3:6, 2:6.

Polka i Niemka aby zagrać w dzisiejszym spotkaniu musiały wyeliminować w 1. rundzie ukraiński duet Ludmiła Kichenok/Olga Savchuk. Po zwycięstwie 7:5, 6:3 mogły przystąpić do obmyślania planu taktycznego na najlepszą tegoroczną parę na świecie, która w pierwszej fazie podobnie jak 3 inne deble otrzymała wolny los.

W spotkaniu trwającym zaledwie 54 minuty wyrównana walka toczyła się zaledwie na początku pierwszej partii. W miarę upływu czasu doświadczenie i różnica klas zaczęła się coraz bardziej uwidaczniać, a po wygranej 6:3 w 1. partii, rywalki szybko objęły prowadzenie 5:0 w drugiej. Polsko-niemiecka para poderwała się jeszcze na moment, gdy przy stanie 1:5 obroniła 5 piłek meczowych i zapisała na swoim koncie 2. gema. Było to jednak wszystko na co było stać Jans-Ignacik i Goerges, które po chwili przegrały drugą partię i całe spotkanie po kolejnych 27 minutach gry w 2. odsłonie.

Gdynianka była ostatnią reprezentantką Polski podczas turnieju gry podwójnej w kanadyjskim Toronto. W pierwszej rundzie odpadały bowiem Alicja Rosolska i Paula Kania, które także grały z zagranicznymi partnerkami, a ich pogromczyniami okazały się pary gospodarzy, grające z dziką kartą. W turnieju gry pojedynczej jedyną naszą reprezentantką jest Agnieszka Radwańska, która jeszcze dzisiejszego wieczora powalczy o ćwierćfinał rozgrywek gry singlowej w spotkaniu z Alize Cornet z Francji.

Rogers Cup, Toronto, WTA Premier 5 (pula nagród: 2,513,000 $), mecz 3. rundy gry pojedynczej kobiet: