Roland Garros: Agnieszka Radwańska przetrwała bombardowanie Garcii i jest w 3. rundzie!

25 maj 2016, 19:19

Agnieszka Radwańska po ponad 90-minutowym spotkaniu po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony podczas wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w Paryżu. W meczu 2. rundy w dwóch setach uporała się z reprezentantką gospodarzy Caroline Garcią, wygrywając 6:2, 6:4!

Było to czwarte spotkanie pomiędzy obiema paniami. Do dziś bilans ich bezpośrednich konfrontacji był korzystny dla Radwańskiej, która prowadziła 2-1, jednak każde ze spotkań kończyła po trzysetowych bataliach.

Do dzisiejszego spotkania Garcia przystępowała podbudowana ubiegłotygodniowym zwycięstwem w turnieju WTA w Strasbourgu oraz po dość łatwej przeprawie w pierwszej rundzie French Open nad reprezentantką Ukrainy Łesią Tsurenko. Radwańska w przeciwieństwie do rywalki grała w ostatnim czasie wyjątkowo mało, poświęcając czas na dłuższe przygotowania do drugiego turnieju wielkoszlemowego w tym roku. Dość powiedzieć, że poniedziałkowy pogrom nad Bojaną Jovanovski w 1. rundzie Rolanda Garrosa był dopiero jej 5. spotkaniem na ziemi w tym sezonie.

Początek rywalizacji o 3. rundę w Paryżu zapowiadał bardzo wyrównane spotkanie, które podobnie jak wcześniejsze mogło prowadzić nawet do trzech setów. Garcia już w pierwszym gemie odebrała serwis biało-czerwonej, jednak tuż po zmianie stron krakowianka zrewanżowała się tym samym. Do stanu 2:2 obie prowadziły bardzo wyrównaną rozgrywkę, kończąc gemy po kilku grach na przewagi. 40. w rankingu WTA Francuzka od początku zdawała się prowadzić bardzo agresywną grę, próbując jak najszybciej kończyć piłki wygrywającymi uderzeniami. Radwańska szybko znalazła jednak receptę na mocne uderzenia przeciwniczki i powoli przejmowała inicjatywę na drugim co do ważności korcie w kompleksie Rolanda Garrosa.

Od piątego gema rozgrywki pomiędzy zawodniczkami były już znacznie krótsze, a popełniająca coraz więcej niewymuszonych błędów tenisistka trójkolorowych, gubiła coraz mocniej kontakt z rozstawioną z “2” Radwańską. Coraz więcej problemów Garcii sprawiał take serwis, przez który straciła dwa gemy przy swoim podaniu, a w konsekwencji pierwszego seta, przegranego 2:6 po trzech kwadransach spędzonych na korcie.

Drugą odsłonę na korcie Suzanne Lenglen Radwańska ponownie rozpoczęła z wysokiego “C”. W 10 minut zdołała wygrać trzy gemy, przełamując do tego Francuzkę w gemie drugim. Garcia nadal nie potrafiła odnaleźć dobrego rytmu z początków spotkania, dzięki któremu mogła prowadzić z wiceliderką rankingu wyrównaną rywalizację. Po chwili wygrała jednak pierwszego gema przy swoim podaniu i otworzyła własne konto w drugim secie pojedynku z Radwańską.

Przy kolejnym serwisie Radwańskiej, Francuzka zbliżała się wynikiem do Polki coraz bardziej. W gemie piątym zdołała doprowadzić do równowagi i mimo że nie wygrała gema, to w dwóch kolejnych spisała się znacznie lepiej. Stojąc pod ścianą, Garcia ponownie grała bardzo agresywnie, zdobywając kilka punktów bardzo mocnymi winnerami. Przez moment skutecznie odpowiadała także na tenisowe sztuczki Radwańskiej, która zagapiła się po niezłym lobie w siódmym gemie, pozwalając rywalce na wyprowadzenie kontry i odrobienie strat do 3:4.

Radwańska ze straty podania nic sobie nie robiła, zwyciężając “na sucho” kolejne podanie rywalki. W gemie dziewiątym, przy prowadzeniu 5:3 i własnym serwisie, Radwańska miała już jedną okazję na zakończenie spotkania, jednak plany zwycięstwa musiała odłożyć chociażby na kilka minut, gdyż Francuzka grała jak z nut, uderzając piłki z maksymalną prędkością, przełamując Polkę po raz drugi w drugim secie. Po zmianie stron zawodniczki po raz kolejny fundowały zgromadzonym na korcie niesamowite emocje.

Obie gromadziły punkty przemiennie, nie odskakując przeciwniczce nawet na 2-punktowe prowadzenie. Grając przez prawie 10 minut obie tenisistki miały po kilka szans na wygranie gema, czy jak to w przypadku Radwańskiej całego spotkania. W najważniejszych momentach Garcię pokonywał stres, skutkujący dwoma niewymuszonymi błędami, przy szansach na doprowadzenie do 5:5. Trzeciej szansy na wygranie spotkania nie straciła jednak krakowianka, która zdobyła finałowy punkt po aucie za końcową linię zagranego przez gospodynię.

W walce o 1/8 finału Radwańską na Radwańską czeka już Czeszka Barbora Strycova, która wyeliminowała dziś Słowenkę Polonę Hercog 6:4, 6:4. Spotkanie to odbędzie się najprawdopodobniej w piątek.

Roland Garros, Paryż, Wielki Szlem (pula nagród: 32 017 500 €), mecz 2. rundy gry pojedynczej kobiet:

Caroline Garcia, Francja – Agnieszka Radwańska, Polska [2] 2:6, 4:6