Roland Garros: Koniec wielkoszlemowej przygody Przysiężnego!

20 maj 2015, 18:45

Michał Przysiężny przegrał mecz 2. rundy eliminacji wielkoszlemowego French Open i odpadł z dalszej rywalizacji o główną drabinkę turnieju. Pogromcą Polaka okazał się Francuz David Guez, który pokonał naszego rodaka 6:2, 7:5, w godzinę i 27 minut.

Było to drugie spotkanie obu tenisistów i druga porażka naszego reprezentanta. Ponad 3 miesiące temu, Głogowianin uległ Franzuzowi w trzech setach w brytyjskim turnieju w Glasgow.

Podczas dzisiejszego meczu, Przysiężny nie miał zbyt wiele do powiedzenia ze sklasyfikowanym ponad 100 pozycji niej rywalem. Po ponad dwugodzinnej batalii, przerywanej przez deszcz, 140. w rankingu ATP Polak dał się przełamać aż 5 razy, co w świecie męskiego tenisa ziemnego nie mogło dać dobrego wyniku.

Porażka Przysiężnego oznacza, że w turnieju singlistów zobaczymy jedynie Jerzego Janowicza, który udział w turnieju ma zapewniony z racji swojego rankingu ATP. W żeńskiej rywalizacji zobaczymy Agnieszkę Radwańską i Magdę Linette, a w przecigu kilku dni mogą do nich dołączyć także Paula Kania i Urszula Radwańska, które walczą w kwalifikacjach.