Szokująca decyzja organizatorów Wimbledonu. Rosjanie i Białorusini mogą zagrać

Aktualizacja: 31 mar 2023, 18:35
31 mar 2023, 16:38

Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu ogłosili, że w tegorocznej edycji będą mogli wystąpić zawodnicy i zawodniczki z Rosji i Białorusi. Mają jednak wystąpić pod neutralną flagą, a także spełnić kilka odgórnych warunków.

W ubiegłym roku tenisiści i tenisistki z Rosji i Białorusi dostali zakaz uczestnictwa w zmaganiach na londyńskich kortach. Choć na taką decyzję organizatorów zapowiadało się od dłuższego czas, oficjalne jej ogłoszenie wywołało sporo protestów ze strony tenisowego środowiska.

Rosjanie i Białorusini zagrają w Wimbledonie

W piątek All England Club, który jest organizatorem wielkoszlemowego Wimbledonu ogłosił, że w tym roku zawodnicy i zawodniczki z obu tych krajów będą mogli wystąpić na londyńskich kortach. Wydano w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Naszą obecną intencją jest przyjmowanie zgłoszeń od rosyjskich i białoruskich zawodników pod warunkiem, że będą rywalizowali jako neutralni sportowcy i spełnią odpowiednie warunki – czytamy w jego treści.

Warunki dla Rosjan i Białorusinów

Wyjaśniono, że warunkiem występu Rosjan i Białorusinów jest zakaz wyrażania poparcia dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ponadto organizatorzy zapowiedzieli, że zawodnicy i zawodniczki nie mogą pobierać funduszy z obu tych krajów, w tym nie mogą być sponsorowani przez firmy kontrolowane przez państwo.

Nadal całkowicie potępiamy nielegalną inwazję Rosji i całym sercem wspieramy naród ukraiński. To była niezwykle trudna decyzja, ale nie została podjęta pochopnie, ani bez uwzględnienia opinii tych, na których będzie miała wpływ – powiedział przewodniczący All England Club, Ian Hewitt.

Tegoroczny Wimbledon odbędzie się w dniach 3-16 lipca. Tytułu sprzed roku będą bronić Novak Djoković i Jelena Rybakina.

Magda Linette powalczy o finał Miami Open. Wiemy, kiedy będzie mecz

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA