WTA Dubaj: Sabalenka odpada już w 2. rundzie! Świetne wieści dla Świątek w kontekście rankingu WTA

20 lut 2024, 12:39

Aryna Sabalenka przegrała ze świetnie dysponowaną Chorwatką Donną Vekić i odpadła z turnieju WTA 1000 w Dubaju już w drugiej rundzie. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że Iga Świątek może być spokojna o pozycję liderki w rankingu WTA przez kilka kolejnych tygodni, niezależnie od wyników.

Sabalenka odpadła z turnieju WTA w Dubaju

Dla aktualnej wiceliderki rankingu WTA starcie w 2. rundzie turnieju w Dubaju było pierwszym meczem od styczniowego Australian Open, w którym sięgnęła po tytuł. Na siedem poprzednich starć z Donną Vekić, Sabalenka wygrała tylko dwa razy. To, że Chorwatka jest dla niej trudną rywalką, potwierdziło się również dziś.

Pierwszy, bardzo zacięty set zakończył się wygraną Sabalenki po tie-breaku (7:5). W drugiej partii Białorusinka prowadziła 2:0, ale Vekić wrzuciła wyższy bieg i po dwukrotnym przełamaniu wygrała 6:3. Decydujący set był dla tenisistki z Białorusi fatalny – trzykrotnie dała się przełamać i przegrała 0:6, odpadając z turnieju.

Była to dopiero druga porażka Aryny Sabelenki w 2024 roku. Pierwszej doznała w finale styczniowego turnieju w Brisbane (0:6, 3:6 z Jeleną Rybakiną).

Sabalenka dużo straci w rankingu WTA

Porażka Białorusinki na tak wczesnym etapie zmagań w Dubaju będzie miała dla niej również spore konsekwencje w kontekście rankingu WTA. Wskutek odpadnięcia 2. rundzie od jej konta odjęte zostanie 180 punktów. W tej chwili w zestawieniu “na żywo” ma łącznie 8725 punktów, równo 1000 mniej niż Iga Świątek (9725 pkt).

Gdyby Świątek wygrała turniej w Dubaju, zakończy go z liczbą 10 715 punktów. Gdyby jednak wziąć pod uwagę obecne stany punktowe obu tenisistek, to Polka ma zagwarantowaną pierwszą pozycję przez sześć kolejnych tygodni, aż do zakończenia Miami Open (17-31 marca).

WTA w Dubaju: Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch! Polka jest już w 3. rundzie

Źródło:Polski-Sport.pl