SGP Toruń (30.09): Zapowiedź i transmisja. Zmarzlik zostanie mistrzem świata?

Aktualizacja: 1 paź 2023, 09:50
30 wrz 2023, 06:00

Ostatnia runda cyklu Speedway Grand Prix 2023 odbędzie się już w najbliższą sobotę. Tym razem najlepsi żużlowcy globu zaprezentują się na Motoarenie w Toruniu. Czy podczas finałowych zawodów Bartosz Zmarzlik obroni pozycję lidera i po raz drugi z rzędu zostanie indywidualnym mistrzem świata?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Zawody w Toruniu będą decydujące

Bartosz Zmarzlik miał duże szanse, aby zapewnić sobie triumf w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix 2023 już w przedostatnich zawodach cyklu. Najlepszy polski żużlowiec ostatnich lat w SGP Wielkiej Brytanii jednak nie wystartował, bo został zdyskwalifikowany za użycie w kwalifikacjach nieregulaminowego kevlaru. W efekcie przewaga naszego żużlowca nad Fredrikiem Lingrenem stopniała z 24 do zaledwie 6 punktów.

Szanse na zdobycie indywidualnego mistrzostwa świata mają już tylko Polak i Szwed, ale ciekawie zapowiada się również walka o trzecie miejsce. Przed startem finałowej rundy za plecami czołowej dwójki sklasyfikowani są Martin Vaculik i Jack Holder, którzy w dotychczasowych startach zgromadzili po 113 punktów. Prawdopodobnie jeden z nich sięgnie po brązowy medal, bo piąty Dan Bewley traci do nich 15 punktów i jego głównym celem będzie obrona lokaty w najlepszej szóstce.

Główną część zmagań na Motoarenie w Toruniu poprzedzą kwalifikacje, które odbędą się w sobotę o godzinie 13:00. Zawodnicy wyjadą na tor, aby uzyskać jak najlepszy czas okrążenia. Następnie na podstawie zajętych miejsc zostanie ustalona kolejność wyboru numerów startowych na wieczorną rywalizację.

W Speedway Grand Prix Polski podobnie jak dwa tygodnie temu w Vojens z powodu kontuzji nie wystartują Anders Thomsen, Maciej Janowski i Tai Woffinden. Ich miejsca zajmą Andrzej Lebiediew, Kai Huckenbeck i Luke Becker. Z kolei dzięki dzikiej karcie w sobotnim turnieju wystartuje Dominik Kubera. Rezerwą toru będą Mateusz Cierniak i Bartłomiej Kowalski.

Klasyfikacja generalna przed ostatnią rundą SGP 2023:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 138 pkt
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 132 pkt
3. Martin Vaculik (Słowacja) – 113 pkt
4. Jack Holder (Australia) – 113 pkt
5. Dan Bewley (Wielka Brytania) – 98 pkt
6.  Robert Lambert (Wielka Brytania- 86 pkt

11. Patryk Dudek (Polska) – 62 pkt
14. Maciej Janowski (Polska) – 43 pkt
20. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 4 pkt
24. Szymon Woźniak (Polska) – 1 pkt

SGP Toruń 2023: Gdzie oglądać? Transmisja

Finałowe zawody cyklu Speedway Grand Prix 2023 odbędą się w sobotę, 30 września o godzinie 19:00. Rywalizację będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu Extra, który znajdziemy na platformie Player. Transmisja z zawodów będzie również dostępna na otwartym kanale TTV.

STS kod promocyjny

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA