Speedway Grand Prix 2022 na PGE Narodowym. Kiedy i gdzie oglądać?

Już jutro na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się druga runda Speedway Grand Prix 2022. Polscy miłośnicy czarnego sportu z niecierpliwością wyczekują wybornego spektaklu i kapitalnego startu naszych żużlowców. Kiedy rozegrane zostaną kwalifikacje i gdzie będzie można zobaczyć transmisję z zawodów?

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Odczarować PGE Narodowy w Warszawie

Najwspanialsi zawodnicy świata zagoszczą na PGE Narodowym w Warszawie po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Kibice speedwaya w naszym kraju już od siedmiu lat czekają na zwycięstwo Polaka na warszawskiej arenie. Nadeszła pora, aby zażegnać lata posuchy i wreszcie fetować triumf naszego rodaka.

Aktualnie mamy więcej powodów do optymizmu. Tym bardziej, że na otwarcie indywidualnych żużlowych mistrzostw świata w Gorican polscy zawodnicy zgarnęli dublet. Bartosz Zmarzlik wygrał przed Maciejem Janowskim i taki scenariusz w sobotę bierzemy w ciemno. Oprócz wyżej wymienionych jeźdźców w imprezie wezmą udział Patryk Dudek, Paweł Przedpełski i startujący z “dziką kartą” Maksym Drabik.

Speedway Grand Prix 2022 na PGE Narodowym

W tym roku format SGP wygląda następująco: każdy turniej zaplanowano na soboty i będzie się składał z dwudziestu biegów eliminacyjnych. Ośmiu najlepszych zawodników zaprezentuje się w półfinałach, z których czterech wystąpi w gonitwie finałowej.

Za zwycięstwo żużlowiec otrzyma 20 punktów, za drugą pozycję 18, za trzecią lokatę 16, a za czwartą pozycję 14 do klasyfikacji generalnej. Zawodnicy z miejsc 5-8 dostaną odpowiednio 12, 11, 10 oraz 9 „oczek”. Pozycje 9-16 to odpowiednio: 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 oraz 1 punkt.

Sobotnie ściganie poprzedzą kwalifikacje, które zaplanowano dzisiaj o godzinie 17:00. Transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć dzięki usłudze Eurosport Extra w Playerze. Natomiast główne danie również zaserwuje wspomniany serwis oraz ogólnopolska telewizja TTV. Początek rywalizacji o Grand Prix Polski w sobotę o godzinie 19:00. Tego nie można przegapić!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

PGE Narodowy zamienił się w tor żużlowy. Zobacz, jak wygląda

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama