Speedway Grand Prix w Malilli (17.09): Gdzie i kiedy transmisja? Dziewiąta runda indywidualnych żużlowych mistrzostw świata

16 wrz 2022, 12:20

Przed nami dziewiąta odsłona indywidualnych żużlowych mistrzostw świata. Speedway Grand Prix w Malilli to idealna okazja dla Bartosza Zmarzlika, aby zaklepać sobie trzeci tytuł czempiona w karierze. Czy ta sztuka powiedzie się naszej gwieździe sportów motorowych? Gdzie i kiedy można obejrzeć transmisję tego wydarzenia?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Speedway Grand Prix w Malilli 2022

Jutro na torze w Malilli odbędzie się przedostatnia odsłona tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Na szwedzkiej ziemi zagoszczą najlepsi żużlowcy świata, a wśród nich znajdzie się czterech polskich zawodników: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski oraz Paweł Przedpełski. Dziewiąta runda zapowiada się nadspodziewanie pasjonująco z perspektywy fanów speedwaya znad Wisły.

W sobotę wspomniany Bartosz Zmarzlik może zapewnić sobie trzeci tytuł indywidualnego żużlowego mistrza świata. W tym momencie Polak ma bezpieczną przewagę dwudziestu punktów nad drugim w klasyfikacji generalnej SGP – Leonem Madsenem. Ciekawie wygląda tabela na miejscach 3-5. Zajmujący trzecie miejsce Daniel Bewley posiada zaledwie jedno “oczko” zapasu nad czwartym Patrykiem Dudkiem. Piąty Robert Lambert traci do trzeciej pozycji również tylko pięć punktów.

Wszystko rozegra się zatem w dwóch ostatnich rundach Speedway Grand Prix 2022. Jednak już jutro możemy cieszyć się kolejnym złotym medalem w dorobku Zmarzlika. Oczywiście Madsen nie odpuści do końca, choć ma raczej iluzoryczne szanse na dopadnięcie Polaka na ostatniej prostej sezonu. Emocji bez wątpienia nie zabraknie, ponieważ o brązowy krążek postara się powalczyć Dudek i wcale nie stoi na straconej pozycji w rywalizacji z Bewleyem i Lambertem.

Kwalifikacje do Speedway Grand Prix w Szwecji rozpoczną się w sobotę 17 września o godzinie 13:00. Wyścig główny zaplanowano na 19:00. Transmisję tych niepowtarzalnych zawodów można zobaczyć wyłącznie za pośrednictwem Eurosportu Extra w Playerze.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stal Gorzów na ostatniej prostej do złota. Skromna zaliczka Apatora

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA