Srebrny Mateusz Rudyk. Trzeci medal dla Polski na mistrzostwach Europy

Mateusz Rudyk dołączył do grona polskich medalistów na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Biało-czerwony znakomicie spisał się w sprincie, a szybszy był od niego jedynie Holender Harrie Lavreysen. Brązowy krążek powędrował natomiast do Rayana Helala.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Srebrny Mateusz Rudyk dołącza do rewelacyjnej Darii Pikulik

Mateusz Rudyk rozpoczął rywalizację w sprincie już w piątek. Po udanym dniu czekał go sobotni półfinał, gdzie spotkał się z Izraelczykiem Mikhaiłem Iakowlewem. Polak okazał się znacznie lepszy od swojego rywala, co dało mu miejsce w finale. Tam czekał na niego mistrz świata Harrie Lavreysen.

Z Holendrem Rudykowi już się nie udało. Ten dwukrotnie na torze pokonał naszego zawodnika i sięgnął po kolejne złoto w swojej niesamowitej karierze. Natomiast Polak do domu wróci ze srebrnym medalem. Brązkowy krążek na mistrzostwach Europy wywalczył Helal, który w wyścig o 3. miejsce zdołał pokonać Iakowlewa.

Gorzej w zawodach poszło Rafałowi Sarneckiemu. Ten opadł na etapie 1/8 finału. Z kolei medal zdobyty przez Rudyka jest już trzecim, który na tej imprezie przypadł reprezentacji Polski. Wcześniej doskonale spisała się Daria Pikulik, która sięgnęła po srebro w omnium oraz brąz w scratchu.


Liga Typerów Polski-Sport.pl

Daria Pikulik nie zawodzi. Kolejny medal na mistrzostwach Europy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA