Sukces polskich panczenistów! Zdobyli brąz w Stavanger

3 gru 2023, 19:38

Męska drużyna panczenistów w składzie Piotr Michalski, Damian Żurek i Marek Kania zajęła trzecie miejsce na zawodach z cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Stavanger. Polski żeński zespół został z kolei sklasyfikowany tuż za podium.

Polscy panczeniści z brązowym medalem

Od początku tegorocznej rywalizacji w Pucharze Świata polskie drużyny regularnie plasują się w światowej czołówce. Co prawda konkurencja nie śpi, jednak biało-czerwoni cały czas pokazują, że w niczym nie ustępują innym utytułowanym drużynom w łyżwiarstwie szybkim.

W zawodach rozgrywanych w norweskim Stavanger polscy panczeniści sięgnęli po brązowe medale. Reprezentanci Polski w składzie Piotr Michalski, Marek Kania i Damian Żurek uplasowali się na najniższym stopniu podium, tracąc 0,69 sekund do Norwegów, którzy okazali się najlepsi. Na drugim miejscu znaleźli się Amerykanie.

Bardzo blisko miejsca na podium była także żeńska sztafeta w składzie Andżelika Wójcik, Martyna Baran i Karolina Bosiek. Polki zajęły czwarte miejsce ze stratą 1,8 sekund do zwycięskich Amerykanek. W indywidualnej rywalizacji, Wójcik zajęła 10. miejsce na 500 metrów, a Magdalena Czyszczoń 10. miejsce na 5000 metrów.