Reklama

Świątek nie będzie reprezentować Polski w finale Billie Jean King Cup. „Nie będę w stanie”

Najlepsza polska tenisistka jest zmuszona opuścić finałowy turniej Billie Jean King Cup. Reprezentacja Polski będzie więc pozbawiona swojej najgroźniejszej broni w kluczowym momencie. Wszystko przez brak współpracy WTA i ITF w zakresie ustalania kalendarzy rozgrywek.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek rezygnuje z Billie Jean King Cup

W poniedziałek rano Iga Światek za pośrednictwem Instagrama poinformowała o trudnej decyzji, jaką podjęła wspólnie ze swoim sztabem. Tenisistka numer 1 światowego rankingu WTA nie będzie reprezentować Polski w turnieju finałowym Billie Jean King Cup. Głównym powodem jest fakt, że zawody te rozpoczynają się dzień po zakończeniu finałów WTA.

Impreza wieńcząca każdy sezon kobiecego tenisa, w której udział bierze osiem zawodniczek z największą ilością zdobytych punktów w szesnastu wybranych turniejach, odbędzie się w dniach 31 października – 7 listopada w USA. Iga Świątek zapewniła sobie udział w tych zawodach już na początku czerwca, dzięki znakomitej postawie w pierwszej połowie sezonu.

Dokładnie dzień później po drugiej stronie globu w szkockim Glasgow, 12 tenisowych reprezentacji z całego świata będzie walczyć o triumf w Billie Jean King Cup, organizowanym przez ITF. Polka już jakiś czas temu prosiła, aby obydwie federacje doszły do porozumienia w sprawie terminów, ale próśb najlepszej tenisistki świata nie wysłuchano. Nieobecność Igi Świątek w Glasgow będzie dużą stratą nie tylko dla Polski, ale także organizatorów.

Polka zapowiedziała również podjęcie rozmów zarówno z WTA, jak i ITF, aby takie sytuacje się więcej nie powtarzały.

— Długo się zastanawiałam i dyskutowałam z moim teamem o tym starcie, ale niestety nie będę w stanie zagrać w Billie Jean King Cup w Glasgow. Jest mi bardzo przykro, bo gram w reprezentacji, gdy to tylko możliwe i zawsze zostawiam na korcie serce w tych meczach. Granie w Polsce w tym roku było przywilejem i bardzo liczyłam, że będę mogła kontynuować rozgrywki takimi słowami zaczęła swój komunikat Świątek.

— Jestem zawiedziona, że federacje tenisowe nie doszły do porozumienia w kwestii tak podstawowej jak kalendarz ważnych rozgrywek i dały nam zaledwie dzień na podróż i tak dużą zmianę strefy czasowej. To sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia i grożąca kontuzją. Zamierzam podjąć rozmowy z WTA i ITF, aby w przyszłości nie doszło do podobnych sytuacji, które są ze szkodą nie tylko dla nas tenisistek, ale również dla fanów tenisa — druga część oświadczenia.

W finałach Billie Jean King Cup zagrają reprezentacje Szwajcarii, Australii, Słowacji, Belgii, Kanady, Czech, Włoch, Kazachstanu, Polski, Hiszpanii, USA oraz Wielkiej Brytanii.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek znowu pominięta. Zabrakło jej na liście TIME100 NextPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama