WTA Guadalajara. Świetny mecz Magdaleny Fręch na start turnieju

18 wrz 2023, 21:22

Pierwszą rywalką Magdaleny Fręch w Meksyku była Camila Osorio. Spotkanie z Kolumbijką od początku do końca przebiegało po myśli Polki i zakończyło się pewną wygraną naszej zawodniczki 6:1, 6:2. Kolejną rywalką biało-czerwonej będzie rozstawiona z “ósemką” Jekatierina Aleksandrowa.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Magdalena Fręch jest już w 2. rundzie WTA w Guadalajarze

Obie tenisistki zagrały ze sobą zaledwie sześć dni temu w San Diego. Wówczas Magdalena Fręch musiał uznać wyższość południowoamerykańskiej tenisistki. Teraz Polsce udało się wziąć rewanż na Kolumbijce. W pierwszej rundzie turniej WTA w Guadalajarze pokonał Camilę Osorio w ciągu zaledwie 73 minut.

W pierwszym secie Fręch oddała rywalce tylko jednego gema. Z kolei w drugiej partii Osorio udało się wygrać dwie wymiany. Polka ani na chwilę nie straciła jednak kontroli nad meczem, co zaowocowało szybkim zwycięstwem i awansem do drugiej rundy turnieju w Guadalajarze.

Teraz Fręch czeka jeden dzień odpoczynku. Polka do rywalizacji wróci w środę. Wówczas czeka ją pojedynek z turniejową “ósemką” Jekatieriną Aleksandrową.

Plany startowe Igi Świątek. Czas na Azję. Kiedy Polka zagra kolejne mecze?